Láska kvitne v každom období, niet divu, že aj keď tu máme ešte zimu, už stromčeky pučia a mušky sa obtierajú o seba na oknách, a po kvázi zimnom období sa aj v každom mužovi prebúdza šelma, ktorá chce uloviť ženu (alebo aspoň udržať krachujúci vzťah). Ak chce muž zabodovať u ženy, musí dodržiavať niekoľko pravidiel, ktoré si práve vymenujeme. Sú to nepísané pravidlá, ktoré musíte spraviť, aby ste ustáli u ženského pohlavia, aj keď vás to finančne zdevastuje a psychicky vyšťaví. Zadaní muži pochopia, nezadaní to môžu využiť ako návod…

 

1.Obleky a smokingy

Pokiaľ nie ste právnik alebo finančný „poradca“, tak by ste sa mali naučiť nosiť formálne tmavé obleky, resp. smokingy. V móde sú ešte aj športové saká, nie krikľavých farieb, s obtiahnutými rifľami lepšej značky a elegantnými topánkami, čo stále pôsobí veľmi slušne. Muži v nich vyzerajú istejšie, spoľahlivejšie, bohatšie, mužnejšie, dominantnejšie, a hlavne inak ako väčšina ľudí, ktorých dnes stretnete. Ale, samozrejme, musíte sa tak aj správať a vystupovať. Ženy jednoducho milujú pozerať na elegánov a dobre oblečených pánov.

Nevýhoda: Kvalitnejší oblek aj niečo stojí a ako správny elegán nemôžete chodiť stále len v jednom obleku, takže ich musíte mať v skrini viac ako jeden. Ďalej, nie každému pasuje tento štýl obliekania a drvivá väčšina mužov neznesie kravatu okolo krku, tesné nohavice alebo obtiahnuté sako. Navyše topánky na vašich nohách skôr pripomínajú lyže než obuv.

2. Šatky a šále

Môžete si myslieť, že šatky a šále sú riadna hlúposť. Príliš ženské a ležérne? Faktom je, že ženy ich milujú. Dobrá šatka alebo šál je niečo, čo môže na vás upozorniť ženské oči aj v dave alebo preplnenej miestnosti. V skutočnosti vás taká šatka udržiava v teple, nenachladnete a neodmrznú vám uši. Šál vám zas pridá na elegancii, zlepší prvý dojem, ohrieva krk a nepodľahnete tak ľahko smrteľnej chorobe, akou je soplík. Samozrejme, nemyslíme tým šál, ktorý vám uštrikuje babka alebo mama.

Nevýhoda: So šatkou na hlave nebudete vyzerať dvakrát vierohodne a niektorým ženám skôr budete pripomínať leukemika alebo swagera. Šál vám zas bude škriabať krk, motať sa vám do brady, poprípade sa vám môže stať, že zaujmete homosexuálne orientované rovnaké pohlavie.

Prečítajte si tiež: 10 vecí, ktorými nasierame naše polovičky (a nám to nevadí)

3. Kravaty

Na jednej strane kravaty možno považovať za celkom zbytočné, a teda teraz asi vyzerá, že si protirečíme. Nemajú totiž až taký význam, k obleku sa momentálne viac nosia už motýliky alebo, ako robí drvivá väčšina nás mužov, nedáme si vôbec všeobecný škrtič krku  a radšej si rozopneme gombíček na košeli a ukážeme ženám našu trčiacu chlpatú mužnosť. Ale na druhej strane kravata… kravata vám dá punc. Prečo? Ženy milujú detaily a sledujú dekorácie ako orly zajace. A keď uvidia vašu dekoráciu okolo krku, môžu si myslieť, že ste slušný človek a môžu si vás potiahnuť.

Nevýhoda: Kravata vytvára pocit úzkosti a škrtenia, a priznajme si, každý z krku kravatu hneď odhadzuje.

4. Drahé rande

Musíme priznať, že je neskutočne bolestivé a trhá nám srdce, keď slečnu pozveme na drink do lepšieho podniku. Bolestivejšie je, keď si v bare kúpite so slečnou takých 5 – 6 drinkov, a aj keď ju opijete a uvoľníte atmosféru, vaša peňaženka (alebo konto) vám to bude dlhší čas pripomínať, aký ste blbec. A viete, čo je ešte viac bolestivejšie? Zobrať ženu na večeru do dobrého podniku, kde si dáte večeru, dezert, fľašu vína a …. a zrazu už plačete na záchode, lebo vám priniesli účet. Ale viete… ženy majú rady drahé rande. A toto sú tie momenty, kedy sa musíte cez ne prehrýzť (ak chcete zbaliť ženu alebo udržať vzťah).

Nevýhoda: Aj keď sa už vnútorne rozpadáte a vaša peňaženka je tenšia ako papierová bankovka, musíte sa vždy tváriť tak, že na to máte a nerobí vám problém to zaplatiť, samozrejme, aj so slušným tringeltom.

rande

5. Objednajte aj jej

Už keď sme v tej reštaurácii a u tematiky jedla, ženy milujú jeden ťah. Každý džentlmen nechá ženu, aby si ako prvá vybrala a prvá objednala, čo chce jesť. Veď je to dospelá žena a vy ani poriadne netušíte, čo má rada alebo na čo je alergická. To vám hovorí zdravý rozum. Ale čo ak vám poviem, že musíte objednať aj za ňu? Viete, že ženy celkom pekne vzruší, keď objednáte aj im jedlo bez toho, aby si ho vybrali? Nemusíme si klamať, ženy majú rady, keď muži preberú kontrolu, sú silní a sebavedomí.

Nevýhoda: Nemusíte trafiť chuť ženy a skončí to tak, že opuchne, lebo vo vami objednanom jedle je nejaký alergén alebo vám jednoducho povie, že je to moc mastné, ťažké, že ju bude bolieť brucho, že bude mať zažívacie problémy a vám z toho akurát tak exploduje hlava.

6. Brať taxi na krátke vzdialenosti

Odchádzate z reštaurácie, vaša peňaženka plače a vaša drahá si chce ísť ešte sadnúť do baru? A je to len kúsok? Každý by sa prešiel, veď je to za rohom, že? Ale urobíte zle. Zavolajte si taxík. Čo tam po tom, že sa znečistí vzduch smogom a čo tam po vašich ťažko odmakaných peniazoch, ktoré už skôr škriabete z posledného. Ak chcete vpich, treba sa činiť. Takže pamätajte, sledujte, čo má vaša drahá obuté. Je smiešne, aby ste ju nútili v podpätkoch kráčať čo i len pár metrov, nechcete, aby sa pri najbližšom vyzliekaní sťažovala na otlaky a opuchnuté nohy. Takže pamätajte, taxíkom je to kratšie a lepšie.

Nevýhoda: Ak ženu zoberiete peši, budete buď vyzerať ako romantik (čo je lepší prípad) alebo ako totálny švorc, ktorý si nemôže dovoliť väčší luxus. Navyše ak sa v ten večer dostanete k nej do postele a vy ste ju zobrali peši, tak namiesto predohry zažijete hodinovú konverzáciu o otlaku na palci.

7. Hovnofilmy

Drvivá väčšina žien miluje prihriate romantické bláboly z holyvúdu a ničím iným si ju doma tak nenamotáte, ako keď si pustíte niečo zo srdcechytajúcej kolekcie hovnofilmov, pri ktorých skôr zaspíte, než sa fyzicky uvoľníte. Ženám sa jednoducho taký žáner páči, vidia tam fešákov, sexošov, vidia romantické okamihy, ktoré z vás sršia ako veľká potreba pri zápche. Ak to pretrpíte, tak u ženy získate nielen očko, ale aj kľúč od jej…

Nevýhoda: Musíte sledovať filmy, z ktorých vám krvácajú oči aj uši, najradšej by ste sa dogrcali, musíte sa teda pretvarovať, ako vás ten film neskutočne zaujíma a dojíma, ako vám z neho bije srdiečko a srší romantika. Len si dajte pozor, aby ste nezaspali a po dopozeraní nezabudnite spomenúť, ako sa vám film neskutočne páčil a že vám dal veľa do života.

rande 2

BONUS: Počúvajte

Áno, zdá sa vám to zbytočné a divné. Je to základné pravidlo každého muža, ktorý chce obstáť u ženy. Lenže povedzme si, každá z nich občas začne trepať somariny. A nielen občas. Treba sa cez to preniesť, keď nechcete nič vážne, ale keď hľadáte dlhší vzťah, rozhodne od takých, ktoré vás nebavia (a nevoňajú!), ruky preč. Veď to už sami zistíte, aké záujmy má a či sa máte o čom rozprávať.

Nevýhoda: Aj keď bude žena trepať akúkoľvek somarinu, vy ako muž nemôžete mať pravdu a opravovať ju, musíte jej súhlasne pritakať na každú hovadinu, občas musíte povedať „aha, rozumiem, chápem“ atď.

A pamätajte: Ak dodržíte naše rady a dačo pretrpíte, tak ženy sa na vás budú lepiť ako chumáče bodliaka.