Strieborný sniper, tak volajú ostreľovača, ktorý sa zaprisahal, že zničí Islamský štát. Abu Tahseen, 62-ročný veterán, už vyprevadil z tohto sveta vyše 173 džihádistov za dobu kratšiu ako jeden rok a ani zďaleka nemieni končiť!

Abu sa pripojil k šiitskym milíciám v máji 2015, aby bránil Irak pred teroristami z ISIS. Počas svojho života sa zúčastnil piatich ozbrojených konfliktov- Yom Kippurskej vojny, Iracko-iránskej vojny, invázie do Kuvajtu, vojny v Perzskom zálive a teraz vojny proti Džihádu. Tento iracký veterán momentálne pôsobí v Makhoulských horách v severnom Iraku blízko mesta Baiji. Jeho meno je tam tak známe, že bojovníci z Islamského štátu sa týmto miestam oblúkom vyhýbajú.

sniper

Abu Tahseen opísal aj silu svojej zbrane. Jeho náboje na opasku sú dlhšie ako jeho prsty a keď nimi zasiahne cieľ, obeť odletí viac ako meter dozadu a až potom sa zrúti na zem. Hovorí, že toto miesto viac neopustí. Už raz odišiel bojovať proti ISIS do Sýrie, no keď džihádisti v Iraku opäť začali naberať na sile, vrátil sa.

Screenshot_2

Spolu so svojím pozorovateľom dole v údolí tvoria dokonalý tím. Vo videu môžete vidieť, ako s ním komunikuje cez vysielačku, aby sa uistil, že cieľ je správny. Krátko nato príde výstrel, spätný ráz obrovskej pušky a cez puškohľad sleduje zásah. Abu nakoniec venuje modlitby Mohamedovi a svojej rodine, a potom sa už pripravuje na nový cieľ. Od mája 2015 do doby natáčania tohto videa (december 2015) zlikvidoval 173 teroristov!

Zdroj: Dailymail.co.uk, Youtube.com | Foto: Youtube.com