Každá krajina je niečím výnimočná a vyznačuje sa rôznymi zvykmi a tradíciami. Zamýšľali ste sa však už niekedy nad tým, ako sa ľudia vítajú v iných kútoch sveta? My vám prinášame niekoľko netradičných spôsobov, ktoré vás jednoznačne pobavia!

Keňa

V Keni je privítanie poňaté zábavnou formou. Členovia kmeňa Masai vás obkolesia a následne začnú tancovať, pričom neskôr príde rad aj na vás. Dostanete výzvu a musíte ísť súťažiť. Vyhráva ten, kto vyskočí najvyššie. Takto nejako vyzerá ich uvítací ceremoniál.

Japonsko

Na obrázku môžete vidieť vzájomný úklon, ktorým sa zdravia v Japonsku. Nezabudnite však, že jeho dĺžka aj uhol sa menia podľa postavenia človeka v spoločnosti.

Malajzia

Na Slovensku si chlapi podávajú jednu ruku. V Malajzii obe ruky naraz. Napokon si ich priložia na srdce a týmto gestom ukončia celý pozdrav.

Mongolsko

V Mongolsku nikoho neurazíte len vtedy, keď si pri vzájomnom pozdravení s dotyčnou osobou vymeníte špeciálne obradné šatky, ktoré nesú názov Hada. Šatky si vymeníte tak, že ich prehodíte cez vystreté ruky svojho nového priateľa a mierne sa ukloníte. To isté urobí aj osoba na druhej strane.

Tibet

Táto krajina má jeden z najmilších privítacích zvykov. V 9. storočí totiž v Tibete vládol veľmi krutý panovník, ktorý mal ohavný čierny jazyk. V súčasnosti sa tam ľudia zdravia vyplazením jazyka ako znak toho, že s týmto panovníkom nemajú nič spoločné.

Saudská Arábia

V Saudskej Arábii musíte zvládnuť dva kroky. Tým prvým je podanie si rúk a vyslovenie “As-salamu alaykum” (Boh s tebou), čo je veľmi dôležité. Druhý krok spočíva v priblížení sa k človeku natoľko blízko, aby ste sa takmer dokýtali nosmi. Potom príde potľapkanie po ramene, čím cely proces pozdravenia skončí.

Zdroj|Foto: brightside.me

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Noro
„Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred. “ – Martin Luther King Jr.