Home MIX 6 dôvodov, prečo by mal mať každý chlap svojho gay kamaráta

6 dôvodov, prečo by mal mať každý chlap svojho gay kamaráta

0
6 dôvodov, prečo by mal mať každý chlap svojho gay kamaráta

Okej. Vopred priznávam, toto bude ťažké. Preto vás chcem poprosiť, aby ste k tomuto článku pristupovali otvorene alebo ho aspoň s chladnou hlavou zavreli hneď na začiatku.

Nebudem vám vnucovať žiadne západné pseudoliberálne myslenie a cítenie, iba by som rád spomenul, že v štátoch ako je New York či California vychádzajú podobné články takmer pravidelne a verte či nie, sú mimoriadne vyhľadávané. Pre „modernú Američanku“ sa stal od éry Se*u v meste gay kamarát nielen veľmi dôležitým doplnkom jej šatníka, ale aj života. I udalosti ako legalizácia manželstiev rovnakých pohlaví naprieč celými Spojenými štátmi jasne naznačujú, že homosexuáli sú neodmysliteľnou a dôstojnou súčasťou spoločnosti. Priateľstvo s jedným zo 4 (10 alebo dokonca viac) percentných alebo pokojne s celou dúhovou komunitou môže váš život neuveriteľne spestriť! Neveríte? My vám prinášame 6 dôvodov, pre ktoré by ste si mali nejakého gay kamaráta „zaobstarať“.

1. Je vaším priateľom už dávno

Formovanie priateľstva s homosexuálom prebieha (spravidla) úplne rovnako ako akékoľvek iné. Začnete sa viac baviť s novým spolužiakom, prihovoríte sa niekomu vonku, predstavia vás spoloční známi…  Vy spočiatku pravdepodobne nemáte o orientácii daného človeka žiadne pochybnosti. Pokiaľ vám ho teda kamaráti nepredstavia slovami „Toto je Michal a je gay.“ Čím bližšími priateľmi sa stanete, tým bude prijatie vašich rozličných preferencií pre vás prirodzenejšie a pre dotyčného naopak náročnejšie. Ak sa vám niekedy niekto z vášho okolia prizná, že to cíti „inak“, je nesmierne dôležité, aby ste si uvedomili, že to ON prežíva náročnú chvíľku, na ktorú sa zrejme dlho odhodlával. Vaša reakcia by mala byť o to vrúcnejšia.

2. Vie o vás viac než vy

Samozrejme, vychádzam tak trochu zo stereotypu, no homosexuáli majú úžasne vyvinutú empatiu a citovú stránku osobnosti. Sú to väčšinou ženy, komu sa zdôverujeme s našimi pocitmi, ktorých akoby sme si mohli dovoliť stále viac. Ba pre ženy sa stáva práve akási citová bohatosť mužov mimoriadne atraktívna. So ženami je však hovoriť o ženách komplikované. A vtedy je tu váš gay priateľ! Vaše pocity dokáže pochopiť a spracovať ako nik iný, navyše je to stále MUŽ ako vy, jeho telo a myseľ sa správa rovnako, a teda je ideálnou poradňou v otázke vašich ďalších rozhodnutí. Prinajhoršom vás aspoň chápavo vypočuje.

3. Je úžasne prispôsobivým spoločníkom

Gayom je to proste jedno. Od doobedného výletu do prírody, práci na záhradke cez večerný obchodný dom a kino, pohárik vína až po búrlivú párty. Ak si trúfate, určite niekedy zájdite s vašim kamarátom do nejakého gay clubu. Budete sa cítiť ako kráľ sveta!

Drunken cheerful man in a pub

4. Má VOGUE

Gay sa proste vyzná. Napriek tomu, že sa vám jeho oblečenie môže zdať prehnane excentrické, možno naopak fádne, pravdepodobne ste tomu nikdy nevenovali zvýšenú pozornosť. Ale on áno! Má dokonalý prehľad o tom, čo sa vám páči, a preto vám môže nenahraditeľne poradiť pri výbere darčekov, oblečenia, parfumu, hodiniek, dokonca auta. Je to jednoducho chodiaca príručka štýlu a vkusu. Ak teda váhate pri výbere nejakej menšej alebo väčšej lichôtky pre vašu ženu, obráťte sa na jej kamaráta. Pôjdete na istotu.

5. Je výnimočný

Vo vašej gayov-spoznávacej praxi sa budete pravidelne stretávať s búraním rôznych stereotypov. Z opakujúcich sa článkov viete, že nie všetci homosexuáli sú promiskuitní, precitlivení a rovnako tak nie všetci sa vás budú snažiť zbaliť… To všetko sú absurdné predsudky, ktorých sa musíte zbaviť. A napriek tomu, že život gay sa môže zdať takmer rovnaký ako ten váš, homosexuáli majú predsa len na mnohé veci iný názor, s akým ste sa doposiaľ stretli. Sú to ľudia so životnými skúsenosťami, aké ste vy vďaka vašej väčšinovej orientácii nikdy nabrať nemohli. Ich vnímanie vás môže úžasne obohatiť. Neváhajte sa od nich čo-to naučiť!

6. Bude vás milovať

Neľakajte sa. Ani vy sa nezaľúbite do každej ženy, ktorú spoznáte – aspoň nie tak, že by ste sa jej hneď snažili infiltrovať do života. Hovoríme tu o čisto priateľskej náklonnosti a spolupatričnosti, ktorú vám gay kamarát prejaví. Väčšina homosexuálov v detstve zažívala akoby nekonečnú šikanu, spravidla od spolužiakov – chlapcov, možno dokonca práve od vás. Aké by to asi bolo, keby vám chlapec, z ktorého ste si na strednej škole robili srandu, že je teplý, dnes zavolal ako seriózny tridsiatnik? On by vám to zrejme dokázal odpustiť. Ak si raz nájdete gay priateľa a stane sa prirodzenou súčasťou okruhu vašich známych, nepochybne vám dá pocítiť, aké je preňho toto priateľstvo vzácne, keďže ste jedným z tých, od ktorých zažil mnoho nepochopenia.

Nechceme vás nabádať, aby ste si stiahli do mobilu vyhľadávač gayov v okolí ani zúfalo hľadali „teplého kamaráta“. Taká vec sa deje prirodzene a často. Dôležité je, aby ste na ňu boli pripravený, a schopný ju prijať. Nikdy sa nenechajte odstrašiť mienkou spoločnosti.

Autor: Roman P.