Na plátna kín sa dostal legendárny „Rocky“ prvýkrát ešte v časoch, keď veľká väčšina z nás sledovala rozprávky alebo vôbec nebola na svete. Odvtedy uplynulo viac ako 40 rokov a včera nastal deň, kedy prišiel Sylvester Stallone s vyhlásením, ktoré žiaľ raz prísť už muselo! 

Príbeh boxera s nezlomnou vôľou, ktorý inšpiroval milióny ľudí po celom svete, aby sa nebáli ísť za svojimi snami. Aj takto by sa dala definovať séria šiestich mega úspešných filmov o „Rockym“. Sylvester Stallone nielenže tohto boxera stvárnil v období od roku 1976 do roku 2006, ale k filmom napísal aj scenár. Bez debaty sa dá hovoriť o jeho životnej postave, aj keď aj sága „Rambo“, ktorej piata časť výjde budúci rok, je obrovským kultom.

Po poslednom filme o Rockym sa Sylvester vrátil do prostredia boxerských ringov v roku 2015. Predstavil sa vtedy vo filme Creed ako motivátor a mentor syna Apolla Creeda Adonisa. Pokračovanie tohto filmu práve beží aj v našich kinách a rovnako ako jednotka, vynikajúco je ohodnotená aj druhá časť. Stallone a boxerské ringy sú totiž stále skvelo fungujúcou kombináciou. Vyzerá to však tak, že sa už nič podobné nezopakuje.

Creed 2 trailer

Sylvester Stallone totiž svojim fanúšikom v dojímavom videu oznámil, že „toto bolo jeho posledné ródeo.“ Priznal, že Rockyho koniec predpokladal ešte v roku 2006 po vydaní poslednej šiestej časti: „Bol som s tým okej, ale potom prišiel Michael B. Jordan (Adonis Creed) a celé sa to zmenilo.“ Po príchode novej generácie totiž podľa Stallonea prišli nové problémy a nové dobrodružstvá: „A ja som nemohol byť šťastnejší, pretože môj príbeh už zaznel. A keď som sa odpratal bokom, otvoril sa nový svet pre súčasné publikum.“ 

Rocky Balboa – Getting Strong now

Záverečný preslov musel dojať nejedného fanúšika: „Každému na svete chcem poďakovať, že nosil Rockyho a jeho rodinu v srdci vyše štyridsať rokov. Bolo mojim hlavným privilégiom vytvoriť a hrať túto postavu. Síce mi to láme srdce, ale všetky veci raz skončia. Rocky však nikdy nezomrie, pretože žije vo vás.“ 

Skorý koniec pravdepodobne čaká aj na ďalšiu nezabudnuteľnú postavu, ktorú Sylvester Stallone stvárnil. 72-ročná legenda sa budúci rok objaví na plátnách kín ako legendárny „Rambo“ v piatom pokračovaní tohto filmu. Tak ako poďakoval Stallone nám, určite sa patrí poďakovať aj jemu za Rockyho Balbou, ktorý sa stal bezpochyby jednou z najväčších postáv histórie kinematografie. Ďakujeme, legenda!

Rocky Balboa – Rada do života

Rocky Balboa záverečná scéna

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter, YouTube