Pred väčšinou komplikovaných rozhodnutí je dôležité s chladnou hlavou pozrieť na plusy a mínusy, ktoré vám tá či oná alternatíva prinesie. Keď sa však jedná o podvádzanie, väčšinou sa všetko zomelie rýchlejšie, než stihnete povedať “nie, som zadaný”. Preto je dobré poznať argumenty dopredu a v danej situácii ich len aplikovať.

1. Robí to z vás slabocha, nie frajera

Úprimne povedané, ak si nedokážete udržať obsah nohavíc v nohaviciach vždy, keď okolo vás prejde pekná baba, nie ste žiaden macher. Práve naopak. V dnešnej dobe sa často tvárime, že bez rozmyslu jednať na základe pudov je cool, v skutočnosti si tak len ospravedlňujeme lenivosť aktivovať šedú kôru mozgovú a dať jej priestor zamyslieť sa, kým urobíme strašnú hlúposť.

2. Budete sa musieť naučiť manévrovať pomedzi kopy lží

A to je naozaj špinavá robota. Čím dlhšie budete vaše zlyhanie pred partnerkou tajiť, tým komplikovanejšie bude zapamätať si každú výhovorku, ktorú ste za ten čas vymysleli, aby vaše príbehy dávali zmysel. Dopadnete ako človek, čo si dieru v nohaviciach zaplátal záplatou, potom pridal ďalšiu, lebo tá prvá nedržala. A ďalšiu. A ďalšiu. Až kým nebudete vyzerať ako totálny *píp*.

3. Príde sa na to. Skôr či neskôr sa všetko prevalí

Problém s neverou je, že zahŕňa (minimálne) dvoch ľudí. Už jeden človek má problém čosi utajiť, ale pri dvoch sú šance naozaj astronomické. Keďže ide o aktivity, ktoré žerú čas (niekedy aj peniaze), musíte si pred okolím vymýšľať stále nové a nové (a stále menej uveriteľné) výhovorky, alebo im povedať pravdu. V momente, keď o vašom podvádzaní vie niekto tretí, akoby to vedeli všetci – vrátane vašej partnerky.

4. Osobe, ktorú podvediete, tým spôsobíte nenapraviteľné zranenia

Ak nie ste naozaj bezcitné hovädo, musí vás zaujímať aj to, že nevera je psychologický zabijak. A to pre všetkých zúčastnených. Vo väčšine prípadov sú dopady najzávažnejšie pre podvádzanú osobu. Nikdy zo seba nestrasie pocit, že bola oproti niekomu inému menejcenná, a dlho potrvá, kým sa jej podarí získať stratené sebavedomie, sebadôveru a sebaúctu. Okradnúť niekoho o tieto veci len preto, lebo ste mali chuť na niečo nové, je naozaj plytké a hlúpe.

5. S odstupom času si uvedomíte, že to nestálo za to

Ak viete, že vám nejde o dlhodobý vzťah, a že nedokážete byť verný, tak do toho vzťahu jednoducho nechoďte. Budete tak oveľa úprimnejší k sebe, aj k nej. Nenechajte babu, aby sa na vás naviazala, aby vám dôverovala, len preto, aby ste ju mohli sklamať a odkopnúť. Je to neľudské a robí to z vás malého, malého človeka, nie chlapa. Nie je nič mužné na tom, že raníte nevinnú osobu. Práve naopak.

Foto: depositphotos.com