Chcete niečo povedať svojmu blízkemu, no falošný pocit strachu z jeho zahanbenia vám vždy zavrie ústa. Vyslovte to!!! Veď aj vy by ste radi vedeli, že máte taký problém.

 

 

Smrdí ti z huby

Už pri prvom pozdrave sa vám niečo nezdá. Najprv ste na pochybách, či ten závan nejde z nejakej mŕtvoly odhodenej v jarku pri ceste. Ak ste vo vnútri, možno rozmýšľate, či niekto nenechal otvorene dvere od toalety. No po chvíli je vám všetko jasné. Smrad schopný konkurovať kafilérii ide z úst vášho náprotivku. Ale povedať mu to? Nie. Radšej budete držať ústa a tváriť sa, ako by ste jeho jazyk kvôli pachu nevnímali ako akciový kus mäsa zabudnutého tri dni v aute pri 40 stupňových horúčavách.

Trčí ti šušeň z nosa

Vnímanie človeka, ktorému z nosa trčí holub veľkosti, ktorou by vedel konkurovať aj moriakovi na vďakyvzdanie, je veľmi ťažké. Aj keď ho chcete na to upozorniť, nejaká nezmyselná vnútorná brzda vám v tom zabráni. Obetujete sa a sledujete ako balancuje na okraji nosnej dierky ako povrazolezec na lane s hnačkou. A nemôžete od neho odtrhnúť zrak. Niekedy až tak, že aj tomu chudákovi sa niečo nezdá. Vtedy hrozí, že si pri snahe o očistenie tváre vytvorí na tvári umelecké dielo, pri pohľade na ktoré by si Van Gogh odrezal aj druhé ucho… Ale od hanby.

Máš zvyšok jedla v kútiku alebo medzi zubmi        

Klasika najmä na prvom rande vo filmoch. Ona si da šalát s dresingom, ktorý ma po celej tvári spôsobom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani herečka z filmu pre dospelých na konci gang bang scény. On chce ukázať, aký je tvrdý chlap a objedná si steak s oblohou a zostane mu medzi zubami taký veľký kus, že by nasýtil celú rodinu z Eritrey. V horšom prípade nenápadný kúsok špenátu, z ktorého by Pepek námorník žil aj tri týždne. A obidvaja sa tvária akoby nič.

Smrdia ti nohy

Pozvete si domov návštevu, no po vyzutí máte vážne podozrenie, že niekto mal namiesto v topánkach nohy v slonej riti. Čas vám určite dá jasné indície, kto je tým pravým vyvoleným. No namiesto toho, aby ste ho poslali do kúpeľne vymočiť si nohy v lavori s Domestosom, zapaľujete vonné sviečky s falošným úmyslom navodenia atmosféry.

 

Pribral si

Alebo skôr pribrala si. Táto veta je vyslovene tabu, hlavne pokiaľ ide o komunikáciu smerom ku nežnejšiemu. Radšej svoju priateľku či kamarátku necháte, aby sa premenila na mastodonta, než by ste jej nejakým spôsobom naznačili, že smer, ktorým sa jej váha uberá, nie je správny. Zvyšuje totiž pravdepodobnosť, že pri vstupe do sprchového kúta bude musieť v budúcnosti použiť obuvák.

Zdroj: Youtube.com