Všetko má svoj koniec, vraví sa. Vzťahy ich majú často skôr, ako by sme pôvodne predpokladali. Keď to nejde, tak to nejde. K rozchodu smerujúcich múdrostí existujú desiatky. Záverom je vždy rozchod. Je fajn, ak ste džentlmen a urobíte to dôstojne, predsa ste s danou ženou pravdepodobne strávili pekné chvíle, za ktoré si zaslúži seriózny koniec. Ak nechcete byť za hlupáka, nasledujúcim spôsobom rozchodu sa radšej vyhnite. Nezabúdajte, ženy si hovoria všetko, určite aj to, ako ste ukončili svoj predošlý vzťah.

Viac sa neozvete

Najjednoduchší, ale najviac barbarský spôsob, ako dať žene zbohom. Stačí, ak vydržíte nekonečné vyzváňanie či vibrovanie telefónu, naučíte sa mazať správy bez toho, aby ste si prečítali čo i len prvé slovo z nich, odpojíte zvonček v byte a odpracete auto do bezpečia. Ideálne je svoje utajenie skombinovať s minimálne dvojtýždňovým voľnom. Pripravte si dostatočné zásoby jedla, majte dobré kontakty s donáškovými službami a ste v bezpečí. Čo bolí, to prebolí.

Pošlite jej správu

Mail, sms, možností je nekonečno. Napíšete, že vás to mrzí, ale ďalej to už nejde, nemilujete ju, navždy ostane vo vašom srdci, bla, bla, bla. Každá verzia má ten istý záver, tritisíc zmeškaných hovorov v priebehu najbližších 24 hodín. V lepšom prípade vám len vynadá v spätnej správe a je to za vami. Ak nie, pripravte si záchranný plán z prvého bodu.

Nechajte kamaráta, nech to vybaví

Ďalší zbabelý spôsob ako sa vyhnúť priamej konfrontácií s vašou budúcou bývalou. Znovu prichádza do úvahy viacero alternatívnych scenárov. Jedným z horších je možnosť, že váš kamarát utrpí fyzickú ujmu, lebo ho tá agresorka napadne a pomstí sa vám na ňom. Ak je dobrý poslúcháč, tak si to odnesie iba jeho voľný čas, pretože bude počúvať, počúvať a tváriť sa, že nechápe ako ste ju mohli nechať, hoci jej už aj on bude mať plné zuby. Istým spôsobom zvrátená, ale pre vás ideálna možnosť je, že kamaráta z pomsty pretiahne. Na prvý pohľad sa vám to možno nezdá ako pozitívum, ale zamyslite sa, pretiahla vám kamaráta, môže vám ešte niečo vyčítať? Horšie by bolo, keby ju zbalil a stretávali by ste ju pravidelne.

Zoznámte ju s vašou novou

“Mária, toto je Lucia, moja nová priateľka, takže.. je koniec.” – Veta, ktorá by bola pravdepodobne začiatkom reportáže v krimi rubrike večerných správ. Buď by napadla ju, vás, alebo oboch. Mierové riešenie neprichádza do úvahy, takže ak už nemáte rozum vy, má ho snáď váš nový objav a takýto spôsob rozchodu vám vyhovorí. Navyše, vy určite máte chrbtovú kosť, takže by ste ju takejto hanbe nevystavili, iba ak by vám na to dala dobrý dôvod.

Nechajte ju, nech sa rozíde s vami

Najzdĺhavejší, ale pre ňu najmenej bolestivý spôsob. Staňte sa chlapom, ktorého pri sebe neznesie. Nesprchujte sa, neumývajte si zuby, nehoľte sa, neupratujte, tvárte sa, že vás vyhodili, skrátka, urobte zo seba trosku. Ak nechodíte s novodobou Matkou Terezou, po pár týždňoch vám zdupká sama a vy sa môžete vrátiť do svojej ľudskej formy, ak vám teda situácia pračloveka nevyhovuje. Lov na nové obete sa môže začať.