Počuli ste už také, že ženu nemožno udrieť ani kvetinou? To však neznamená, že ju môžete biť psychicky… Ako sa vraví, na každú sviňu sa varí voda a pokiaľ vám teraz robí dobre pohľad na jej nešťastnú tvár, o to viac sa budete trápiť, keď vás opustí. Nie vždy však existuje cesta spať.

Každý máme svojskú povahu a o tom, že treba brať partnera takého, aký je, pretože práve tie dobré vlastnosti v kombinácii so zlými z neho robia originálny skvost, je síce pravda, ale žiadna žena nechce žiť s chlapom, ktorý ju psychicky deptá. Takže ak ste aj dobrý ako med, no neviete si ustrážiť svoju zlú stránku povahy a prílišné emočné výbuchy kvôli maličkostiam, vtedy už nebude všetko v najlepšom poriadku.

 

Kritizujete jej výzor a neviete ju pochváliť

Vieme, že nový účes od kaderníčky by ste si na vašej žene všimli len vtedy, ak by sa vrátila s vyholenou hlavou. Ale ak sa napríklad chystáte niekam von, určite si všimnete, že sa upraví, nahodí a namaľuje inak, než ste na ňu doma zvyknutý. Vtedy sa priam očakáva, že ju pochválite, trebárs len so slovami – „aká si pekná“. Jedna moja kamoška išla s frajerom na ples, krásne sa vyštafírovala, nahodila nové šaty, vlasy si „vlnila“ celý deň a od svojho drahého sa nedočkala ani jedného pekného slova. Na plese poznamenal, či si tie vlasy musela natočiť až tak. Ako to dopadlo? Pokazený večer a namiesto úsmevu veľa alkoholu a od sĺz rozmazaná špirála.

Veľa chlapov týra svoje ženy rečami o tom, ako pribrali a aké sú tučné. Ďalšia známa bola vydatá štyri roky s mužom, ktorý jej nedovolil poriadne jesť, pretože nemá rád tučné ženy. A veru nešlo o žiadneho Kassanovu, ktorý by si potrpel na modelečky. Nakoniec sa s nim rozviedla a dnes žije šťastne s novým manželom, ktorému sa páči taká, aká je. Verte, že keď do ženy hustíte, aká je nemožná, tučná, ako robí zle toto a hento… nečakajte, že sa k vám bude správať pekne.

Hovoríte jej, že je zlá matka

Ak už máte so svojou partnerkou, resp. manželkou, aj dieťa, nič jej nedokáže slovne ublížiť viac, ako keď jej neustále vykrikujete, že je zlá matka. Ak ovšem behá po baroch, stretáva sa s inými mužmi a robí všetko to, čo by vzorné mamičky robiť nemali, vtedy je to, samozrejme, na mieste. Pokiaľ si však plní svoje materské povinnosti, stará sa o domácnosť a z vašich úst idú namiesto viet – „ako si to pekne zvládla“, „ďakujem, že sa o naše malé staráš s takou láskou“, „si úžasná a starostlivá mama“ vety „si bordelárka, nič nevieš dať na poriadok“, „ako matka a žena si mizerná“ a pod. vtedy si neviete predstaviť, ako ju zraňujete. Dalo by sa povedať, že je to taký poriadny duševný kopanec.

tyran 1

Vyhrážate sa

Človek, ktorý sa vyhráža ublížením si na zdraví, nie je duševne v poriadku. Pre neho sú to len reči, pretože vo väčšine prípadoch by si na svoj život aj tak nesiahol, ale pre toho, komu to hovorí je to citové vyhrážanie, a teda aj psychické týranie. Veď predsa ak raz niekomu na tom druhom záleží, jasné, že bude robiť všetko preto, aby si neublížil, nepotrebuje mať do konca života výčitky a ako sa vraví, jeden nikdy nevie. Ak je to aj váš prípad, zrejme máte vo svojej žene istotu, viete, že s ňou môžete manipulovať tak, ako sa vám páči a hodí, pretože by nedovolila, aby sa vám niečo stalo. A to je dosť úbohé a detské!

Škaredo jej nadávate

Vo vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa navzájom milujú, by vulgárne urážky nemali čo hľadať. Ak vám niečo také ušlo raz, je to ešte odpustiteľné, ale ak sú kvôli maličkostiam slová ako sprostá a je*nutá na dennom poriadku, žiaden rešpekt a váhu k nej nepociťujete. O tých horších už radšej ani nehovoríme.  Aj v tom najväčšom afekte si musíte uvedomovať, že každé slovo má svoj význam a svoju váhu a tým, že jej budete nadávať alebo posielať kadeľahšie, určite nič nevyriešite. Ak chcete aspoň čo-to zachrániť, čo najskôr sa ospravedlňte.

Nekontrolovane kričíte, vyhadzujete a rozbíjate veci

Stalo sa vám, že vás už žena tak nas*ala, že ste o zem hodili mobil, ako to aj občas býva vo filmoch? Pokiaľ však ale hádžete veci vtedy, keď nie je pri vás, je to ešte ok. Ak sa však hádate a vy v afekte hodíte o stenu vázu alebo pohár alebo jej začnete vyhadzovať veci zo skrine a vrieskať… Uf! Nespomíname to len tak náhodou. Kamoške sa totiž stalo, že skrátka len nejakou maličkosťou nahnevala svojho frajera. Poznamenala, že by sa mohol naučiť lepšie komunikovať s okolím.  Tá hádka vyústila do takého nepochopiteľného bodu, že on ju asi xkrát poslal do pi*e a vynadal jej, že je bordelár, pričom si on za sebou nevie umyť ani tanier. Kamoška sa teda nasrala a všetko jeho oblečenie, ktoré mal rozhádzané na kresle (ponožky, trenky, tričká, bunda..) hodila na zem, s tým teda, že keď on je taký „poriadkumilovný“, nemá to tam čo robiť. A viete, čo spravil on? Začal jej vyhadzovať celú skriňu s tým, že jej veci chcel vyhodiť ešte aj z okna a potom vyhodiť, „len“ z domu aj ju. Čo na tom, že bolo asi jedenásť večer a nemala kam ísť. Asi nič. Toto dokáže spraviť asi naozaj len človek, ktorý zrejme nie je psychicky až tak v pohode. Či?

Ak ste sa našli v týchto riadkoch, svoju ženu naozaj ľúbite a nechcete ju stratiť, prestaňte ju psychicky týrať a ak treba, vyhľadajte pomoc odborníka. Ten vám určite bez váhania pomôže.