Kto z nás rád nevypadne zo stresujúceho sveta a nevnorí sa do sveta počítačových hier, v ktorom je všetko možné a môže sa v ňom stať, kým len chce? Určite veľa z vás odpovedalo kladne. Veď predsa stačí len zapnúť pc alebo hernú konzolu a môže sa ísť na vec.

Každý z hráčov si v hre všíma dejovú líniu, grafiku, postavy, ale väčšine z nás unikajú také maličkosti, akými sú easter eggy od vývojárov, ktorí chcú tých pozornejších odmeniť nejakou drobnosťou.My vám predstavujeme prvú päťka easter eggov zo známych hier. Tak schválne, koľko z nich ste našli? Článok obsahuje SPOILERY, takže ak ste dané hry neprešli, radšej ďalej ani nečítajte.

1. Far Cry 4

Far cry 4 je určite známa pre každého poctivého hráča. Hra oplýva pestrou faunou a flórou, obrovským open worldom a príbehovou líniou trvajúcou okolo 15 hodín. Ak sa vám to zdá ale príliš veľa, máme pre vás oveľa kratšiu alternatívu. Hru si môžete skrátiť na 15 minút a to tak, že na začiatku, keď sa ocitáte v Paganovej rezidencii, on vás opustí a vy by ste mali ujsť, tak namiesto úteku naňho počkajte. Zaberie to približne 10 minút čakania, ale hru môžete ukončiť bez konfliktov a splniť prianie vašej zosnulej matke.

2. Alien Isolation

V ďalšej hre so zámym votrelcom sú dokonca dva easter eggy, aj keď oba sú rovnaké. V štvrtej a šiestej kapitole máte možnosť nájsť odkaz na film Blade runner od režiséra Ridleyho Scotta, ktorý taktiež režíroval aj spomínaného Votrelca. Ide o dva jednorožce, vytvorené z origamy, ktoré môžete vidieť aj v Blade Runnerovi.

hra 33

3. Trials Fusion

V tejto motorkárskej hre je skrytá malá, ale zábavná minihra. Ak ste v kole PARK N’ RIDE, zastavte sa na tenisovom kurte a užite si trocha iného športu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmFpZRc1Alc

4. The Talos Principle

Hra Talos je sama o sebe dosť zložitá, plán hlavolamov, ale ak ste šikovný, môžete otvoriť aj čosi navyše. Vo svete B-5 sa môžete dostať do tajnej časti, ak správne použijete krabice. Ak ste fanúšik kapely Pink Floyd, určite budete nadšený. Po nájdení easter eggu uvidíte CD cover albumu Dark Side of the Moon a ak sa dotknete pyramídy, môžete si užiť aj audio.

5. Borderlands the Pre-sequel

Ak sa nachádzate v jaskyni Stanton’s liver, môžete v nej nájsť tajný tunel. Na konci tunela sa nachádza scenéria z filmu 2001: Vesmírna odyssea vrátane monolitu, ktorým ak prejdete, teleportuje vás to do ďalších destinácii z filmu.

Toto bola prvá časť seriálu o easter eggoch. Ak sa vám článok páčil, napíšte do komentárov, aké hry by ste chceli vidieť v ďalšej časti.

Autor: Matúš O.