Či už patríte k ľuďom, ktorí športovcov uznávajú a prajú im zarobené sumy alebo patríte k tým, ktorí si myslia, že si svoje vysoké platy nezaslúžia, prečítajte si týchto 5 dôvodov, prečo športovci zarábajú viac ako ostatní a podeľte sa s nami o svoj názor.

 

Majú sen a vytrvalosťou ho premenia v realitu

Mladý Ronaldinho.
Mladučký Ronaldinho vtedy ešte určite netušil, čo všetko vo futbale dosiahne. Mal len svoj sen a vytrvalosťou ho premenil v realitu.

V detstve, keď začínali so športom, mal každý z nich len túžbu a sen. Mali aj talent, ale ten sám o sebe nikdy na úspech nestačí. Tí najlepší na ňom pracovali dennodenne, učili sa nové veci, zdokonaľovali sa v tom, čo vedia a právom sa následne dostali do bodu, kedy sa ich hobby stalo pre nich lukratívnym zárobkom. Skúste si aj vy spomenúť na svoj sen a veríme, že ak počnúc dnešným dňom na ňom začnete postupne pracovať, výsledky sa určite dostavia.

Nevzdávajú sa, keď sa im nedarí

Nielen Beckham, ale aj mnohí iní zlyhali alebo urobili chybu pred tisíckami divákov, našťastie ich to však neodradilo a dokázali a nad to povzniesť a pokračovať ďalej v ceste za svojím snom. Opäť si z toho môžete zobrať len príklad, a to ten najjednoduchší. Nikdy sa nevzdávajte. Každá chyba vás len posúva bližšie k cieľu.

Robia to, čo ich baví a robili to niekoľko rokov bez ohľadu na peniaze

Mladučký Mesut Ozil.
Keď Mesut Ozil hrával futbal počas školských čias, nezarábal ním peniaze, ale hral ho pre radosť.

Chodili na tréningy dlhé roky bez toho, aby im niekto platil. Nemali penaize, nemali zaručenú úspešnú kariéru, nemali fanúšikov, ktorí by ich podporovali. Len z detskej izby vyšli tam, kde to mali najradšej a robili to, čo mali najradšej. Ani vám zrejme nikto nebude hneď platiť, keď začnete s budovaním svojho sna, ani vám zrejme nebudú hneď chodiť zamilované listy od fanúšikov, ale napriek tomu treba pokračovať. Vydržte, robte, čo máte rád a jedného dňa sa vám to všetko niekoľkonásobne vráti.

Pracujú na sebe každý deň, a to aj po dosiahnutí skvelých výsledkov

Leo Messi pri tréningu.
Niekoľkonásobný držitel Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta, Leo Messi, zarezáva na tréningu.

Uspokojenie sa je chorobou v mnohých odvetviach, ale v športe je neprípustné. Nech zarábajú akékoľvek prachy a nech sú akokoľvek slávni, musia trénovať, a to takmer každý deň. Nepoľavujte ani vy, trénujte a zdokonaľujte sa každý deň v tom, čo máte rád a budete deň odo dňa lepší a lepší v odbore, ktorý vás baví a napĺňa.

Nepripúšťajú si názor “hejterov”

Patrik “Rytmus” Vrbovský má v jednej zo svojich skladieb vetu: Koľko ľudí ťa miluje, toľko ťa nenávidí. Špotovci to cítia a vidia pri ktoromkoľvek zápase, ale napriek tomu ich to neodrádza. Vedia, že hejteri budú vždy hejtovať, zatiaľ čo oni si žijú svoj sen. Buďte rovnaký, nepripúšťajte si ľudí, ktorí vás budú ohovárať či odsudzovať. Je to váš sen, váš život a keď budete na ňom tvrdo pracovať a nevzdáte sa ho, bude to aj váš zaslúžený úspech.

Foto: Instagram.com, Facebook.com, mirror.co.uk  Video: Youtube.com