INZERCIA | Život nie je vždy prechádzka ružovou záhradou a niekedy nemusí byť ani piatok trinásteho, aby sa na nás zosypala hromada neočakávaných a nepríjemných situácii. Najmä ak si o ne vyslovene koledujeme vlastnou nezodpovednosťou. Sú situácie, ktoré nám rozhodne úsmev na tvári nevyčarujú, ale celkom jednoducho sa dajú urobiť aspoň znesiteľnými. Často postačí len jednoduchý úkon – uzatvorenie havarijného poistenia. Aké situácie máme na mysli?

Nepodarilo sa vám zaparkovať podľa vašich predstáv

Eufemisticky povedané, ťukli ste. Alebo rovno nabúrali. S parkovaním je to niekedy kríž, parkovacích miest je málo a že by boli nejako extra priestranné, to sa tiež nedá povedať. Ľahko sa môže stať, že sa vám napriek vysokej opatrnosti nepodarí vyhnúť nejakej kolízii. Ak sa zrazíte s iným autom, škodu na jeho karosérii pokryje povinné zmluvné poistenie. Ale čo váš pokrivený nárazník? Myšlienka na vyhodené peniaze vám určite nevylepší náladu, ale zmierniť hnev zo zbytočných výdavkov by mohlo poistenie auta, ktoré túto škodu pokryje.

Letná búrka priniesla prvú obeť – vaše auto

Možno sa vám to zdá príliš vyfabulované, pravdou ale je, že prírodné živly patria medzi najčastejšie príčiny vzniku škôd na autách. Stačí, že na parkovisku je strom, z ktorého víchrica zhodí väčší konár. Pokiaľ sa nikomu nič nestane a odnesie si to len auto, dá sa hovoriť o šťastí. Aj keď v momente, keď na druhý deň ráno zbadáte pokrivenú kapotu alebo rozbité čelné sklo, vám to rozhodne ako šťastie pripadať nebude. Jedinou náplasťou môže byť poistenie auta, takže škodu nebudete musieť hradiť z vlastného vrecka.

Hlodavce si urobili domov pod kapotou vášho auta

Auto ste zazimovali v garáži alebo pod záhradným prístreškom a plánujete ho rozjazdiť až na jar. Keď ale naplánovaný dátum konečne nadíde, auto ani nenaštartujete. Po otvorení kapoty vám bude všetko jasné. Zvedavá kuna si pochutila na kábloch zapaľovania. Nadávať vám v tomto momente už veľmi nepomôže. Kúpa nového kábla a jeho výmena vám v peňaženke urobí prievan. Havarijné poistenie auta by vám takúto udalosť dokázalo pokryť.

„Fanúšik“ sa vám „podpísal“ na auto

Hovorí sa, že ten, kto má nepriateľov, niečo znamená. Ak vám neznámy vandal vyryl do metalízy oplzlé odkazy, môžete sa tešiť, že niečo znamenáte, ale pravdepodobne vás radosť veľmi rýchlo prejde. Škodu bude treba zaplatiť. Ak ste nezabudli na poistenie auta, môžete byť pokojní a neznámemu dobroprajníkovi sa veselo vysmiať.

Na Slovensku je stále vysoký počet vodičov, ktorí poistenie auta berú na ľahkú váhu a nezaoberajú sa ním až do momentu, kedy sa niečo stane a oni zistia, že celú škodu musia hradiť z vlastného vrecka. Ak máte pocit, že problematika havarijných poistení je príliš zložitá a neviete si vybrať z ponuky rôznych poisťovní, skúste využiť internet. Existuje množstvo stránok, ktoré sa špecializujú na porovnanie poistení auta. Superpoistenie.sk okrem toho poskytuje aj možnosť okamžitého uzavretia poistenia. Celý proces je rýchly a jednoduchý a o svoje auto sa už viac nebudete musieť báť.