Dopadlo to vlastne tak, ako sme všetci čakali – podarilo by sa nám dosiahnuť úžasný a galaktický úspech, keby Bielorusi prehrali postupne s USA (či s Fínskom?) a Nórskom. No dobre, stačila by aspoň tá prehra s Nórmi. Ak sa teda čiste náhodou chystáte do Nórska, radšej si to rozmyslite – keď takto podlo dokázali zariadiť, aby sme nemali titul majstrov sveta, bohviečo vám tam ešte môžu urobiť… Ono, keby si dali všetci podobrotky povedať a prehrať s nami všetky zápasy, fakt sme mohli byť majstri. Vážne. Chceme až tak veľa? Furt sa nájdu také nezodpovedné krajiny, ktoré nám to ale že fakt nezmyselne kazia.

Aj u nás sú však takí, ktorí kazia, čo môžu – napríklad DenníkN. Úplne pokazil fantastický a nevinný imidž Hranatému, a to len tým, že nám pribalil do svojho vydania zopár trefných samolepiek. Ako k tomu príde nadovšetko úprimný, milý a snáď aj svätý Priemer krajiny? Správne – úplne stratí schopnosť odpovedať novinárom a ešte sa tým nechtiac nakazia aj všetky ministerstvá. Len toť nedávno Prasa Bradavičnaté povedalo v TV Figliarovi, že keď sa bojí ako malý chlapec, nemá čo hľadať v politike. Nuž, dodajme len to, že keď sa niekto bojí pár samolepiek, nemal by radšej ani vychádzať z vlastného hajzla…

Jeden odvážny politik/hrdina sa ale predsa len našiel – priamo minister obrany Severnej Kórey. To je taká tá smiešna pokroková krajina hen hore na mape, kde sú skvelí v pestovaní ryže a kadejakých kultov. No tak tento minister sa odvážil dať si malého mikróba (rozumej mikrospánok) priamo pri prejave veľkého, všetkými milovaného, najkrajšieho, najmúdrejšieho a najspravodlivejšieho Kim-a. Toľká hanebnosť. Samozrejme, to Kim nemohol nechať len tak. Presne ako Sasha Baron Cohen vo filme Diktátor naznačil svojim osobným nohsledom dva posunky rukou v oblasti vlastného krku a oni už vedeli, čo a ako. Aby mali istotu, použili na znesenie zo sveta milého ministra rovno leteckú muníciu. Ako sa hovorí v Kórei – „Istota je letecký kanón“. Ak sa nám podarí našetriť dostatočný obnos peňazí a neminieme v redakcii všetko na alkohol a drogy, určite tam poletíme v lete na dovolenku. Ako je vidno – je to asi jediná krajina na svete, kde sa ešte dá zažiť pravé a nefalšované dobrodružstvo.

Susedia vo Viedni dali do semaforov také tie postavičky, čo sú rovnakého pohlavia. Ženy či muži… vlastne je to jedno. Podstatné je, že takto vlastne úplne znemožnili Chomíkovi v tomto meste prechádzať cez cestu. Ak si nespomínate, to je ten pán, čo nám referendom pre rodinu zaspamoval schránky a jasne dal celej krajine najavo, že anál a po*no sú veci, ktoré u neho doma nemajú miesto (iba ak schované pred manželkou). A to je dobrá správa. Otázne je, ako sa k takému chudobnému se*uálnemu životu stavia jeho manželka. Chúďa naše.

Ale máme ešte aj jednu fakt zlú správu –  v televíznej upútavke na chystanú velikoúžasnolepú show superstár sme si všimli, že by v porote mal zasadnúť análny hrdina filmov pre šťavnatejších chlapcov Jaro Slávik. To je podľa nás dôkaz toho, že jazdci apokalypsy sú už na obzore a vyhlasujeme týmto poplašnú správu – opustite túto krajinu čo najskôr. EÚ už má kvóty na imigrantov, tak je možné, že nás všetkých nejako ubytujú. Náš redakčný francúzsky bulldog Hugo sa po tejto správe okamžite rozhodol emigrovať do domovského Paríža a už nikdy sa nevrátiť. A kto nám teraz bude prdieť pod stolom?

Tak zase  týždeň priatelia.

Autor: Félix