Žijeme v spoločnosti, kde tie najhlúpejšie pojmy prevládajú nad skutočnosťami a zdá sa, že tieto fikcie sú hlboko zakorenené v našich šedých hmotách. O to väčšie bludy sa jedná, čím viac sa do toho zapája naša se*ualita a genitálie. My sme si pre vás pripravili mýty, ktorým pravdepodobne veríte, no nie sú úplne pravdivé…

Mýtus č. 1: Tvrdí sa, že čím je väčšia mužská pýcha v pokojnom stave, tým bude väčšia aj v prekrvenom stave. V skutočnosti je však dokázané, že veľkosť penisu v pokojnom stave nesúvisí s jeho dĺžkou v plnej erekcii.

Mýtus č. 2: V dnešnej dobe si veľa rodičov myslí, že ich deti sú oveľa vyspelejšie, čo sa týka po se*uálnej stránke. Vraj dnešné deti začínajú se*om skôr. Pravda je však taká, že se*uálne správanie je stále rovnaké v každej generácii. Súčasná mladá generácia nerobí nič odlišné od toho, čo robili ich rodičia alebo starí rodičia, keď boli mladí (bohužiaľ, to si však naši rodičia nepripustia).

sex_myt_01

Mýtus č. 3: Prirodzené se*uálne afrodiziaká ako ustrice, čokoláda, banán atď (všetky môžete nájsť v našom článku 15 prírodných afrodiziák, ktoré z vás spravia nadržanca!) spôsobujú vraj skvelý účinok a nabudzujú muža k činnosti. Tento všade omieľaný mýtus má jeden háčik – u se*uálne aktívneho muža nevyvolávajú tieto potraviny žiaden efekt. Jednoducho vám v tele musí chýbať fenyletylamín či selén, aby mali svoj účinok. To vám však nepovedia…

Mýtus č. 4: Vraj muž má orgazmus, keď ejakuluje. Pozor! Nie je to pravda! Mať orgazmus a ejakulovať sú dva rôzne stavy. Muž môže ejakulovať a nemať orgazmus alebo mať suchý orgazmus bez všetkej bielej mágie.

Mýtus č. 5: Tvrdí sa, že tehotné ženy nemôžu mať se* a užívať si radovánky, pretože by mohol muž svojim žaluďom pretrhnúť blanku a vypustiť plodovú vodu. Je to len mýtus, pretože nech sú muži akokoľvek obdarení, ich penis nie je tak veľký (resp. malý, podľa toho z akého uhla sa pozeráme), aby penetroval krčok maternice a poškodil plodovú vodu tehotnej ženy.

Mýtus č. 6: Ďalší mýtus sa týka žien a ich predstavivosti. Podľa neho je typickou se*uálnou predstavou každej ženy se* s neznámym cudzincom. Štúdie však ukazujú, že medzi najčastejšie ženské se*uálne predstavy patria: se* na nezvyčajnom mieste (82 %), robiť orálny se* (72 %), zažívať orálny se* (71 %), byť dominantná (65 %), mať skupinový sex (57 %) a byť spútaná (52 %).

Mýtus č. 7: Pravidelným se*om sa muž naučí oddialiť ejakuláciu a predĺži si tak pohlavný styk. Bohužiaľ, sklameme vás. Nie každý muž dokáže pravidelným se*om predlžovať svoju schopnosť ejakulácie. Niektorí sa jednoducho už s touto predispozíciou narodia a nijako ju neovplyvnia.

Mýtus č. 8: Žena pri prvom se*e krváca. Pravda je však taká, že žena pri prvom styku nemusí zažiť nočnú moru v podobe vytekajúcej krvi. Záleží to od genetiky, veľkosti a usporiadania vnútorných orgánov či od dostatočného “namazania” alebo uvoľnenia a pod.

Mýtus č. 9: Mnoho ľudí si myslí, že ak máte HIV, do pár rokov zomriete, pretože vám zlyhá imunitný systém. Áno, je pravda, že toto ochorenie poškodzuje imunitný systém, ale vďaka modernej medicíne sa nemusí pri diagnóze HIV jednať o rozsudok skorej smrti. 20-ročný Američan s HIV sa priemerne dožije ďalších 51,4 rokov.

Mýtus č. 10: Obrovský mýtus v  mnohých diskusných fórach. Hovorí sa, že žena nemôže otehotnieť počas svojej periódy. Bohužiaľ, môže. Spermie dokážu prežiť v ženskom tele niekoľko dní a nemusia byť vyplavené. Takže menštruácia môže skončiť a spermie sa môžu činiť.

Mýtus číslo 11: Predčasnou ejakuláciou trpia hlavne mladí, násťroční a neskúsení chlapci, ktorí zo stresu / zo strachu zo zlyhania (a pod.) ejakulujú skôr. V poslednej dobe však štúdiá dokazujú, že sa viacmenej jedná o “chorobu”, ktorou trpí vo svete 26 % mužov vo veku od 20 do 40 rokov.

Mýtus č. 12: Počas svadobnej noci mladomanželia praktizujú milovanie. Je to však možné len v romantických filmoch. V skutočnosti až 67 % novomanželov nepraktizuje svadobnú noc (se* v deň svadby), nakoľko sú unavení či vystresovaní z daného svadobného ruchu.

Mýtus č. 13: Vraj každá žena môže dosiahnuť vnútrovaginálny a aj klitoriálny orgazmus, stačí aby bola správne naladená a psychicky vyrovnaná. V realite je to úplne inak. Je dokázané, že len jedna štvrtina žien dokáže dosiahnuť orgazmus vnútrovaginálne. (Ak nemôžete urobiť ženu “zvnútra”, nesmiete si robiť ťažkú hlavu. Prsty či jazyk na klitorise rozpália každú ženu.)

Mýtus č. 14: Z čias starých mám – žena s diagnózou HIV vždy porodí dieťa, ktoré bude tiež trpieť na HIV. Nafúknutý a zveličený mýtus, ktorým sa snažili ľudia bojovať proti šíreniu tejto choroby hlavne na prelome 21. storočia. HIV pozitívne ženy môžu porodiť zdravé dieťa s 98 % pravdepodobnosťou.

Mýtus č. 15: ženský výstrek je atypická tekutina, ktorá sa tvorí v tele niektorých žien. Ako sa ukázalo, keď žena strieka, je to…moč. Presne tak. Z francúzskej štúdie z 2014 sa dokázalo, že tie ženy, ktoré dosiahnu mokrý orgazmus, vyprázdňujú pri tom svoj mechúr. Takže milí páni, ak vaša polovička strieka, je to len moč s výlučkami a sekrétmi močových ciest. Viac na túto tému v článku: Keď žena „strieka“, je to orgazmus alebo si cvrkla? Veda prehovorila!

Mýtus č. 16: Posledný mýtus sa týka mužov. Ak ste muž a máte radi všetko, čo sa týka zadku (masáž prostaty, strkanie si predmetov do otvoru a pod), neznamená to, že ste výlučne horlivý gay. Prostata či análny otvor sú typické mužské erotogénne zóny a páčia sa ako homosexuálom, tak aj heterosexuálom. Ich masáž zvyšuje vašu imunitu a se*uálne uspokojenie.