Chlapík, ktorému je lepšie sa vyhnúť. John Wick. Baba jaga. Postrach všetkých nájomných vrahov.  Úspešný akčný thriller John Wick z roku 2014 sa v tomto roku dočkal pokračovania a do kín prilákal najmä množstvo mužov, ktorí milujú akciu. My vám prinášame 15 zaujímavých faktov, ktoré ste o najobávanejšom mužovi rozhodne nevedeli!

Keanu Reeves (John Wick) nebol počas akčných scén zastupovaný kaskadérom a všetky kaskadérske kúsky zvládol sám.

Herec Keanu Reeves si zahral už v poradí šiestom filme, v ktorom sa jeho postava volala John: Johnny Utah vo filme Bod zlomu (1991), Don John vo filme Veľa kriku pre nič (1993), Johnny Mnemonic vo filme Johnny Mnemonic (1995), John Constantine vo filme Constantine (2005), a ako John vo filme Stratená generácia (2012).

Tetovanie na chrbte Johna Wicka “Fortes fortuna adiuvat” znamená “Odvážnym šťastie praje”.

Režiséri filmu Chad Stahelski a David Leitch majú vlastné bojové štúdio s názvom 87Eleven, v ktorom pripravujú hercov na akčné filmy. Sám Keanu Reeves už využil prípravu v 87Eleven v minulosti, takže s režisérmi sa už poznal pred realizáciou filmu. Herec tentoraz potreboval doplniť hlavne chmaty z Juda a Ju-Jitsu, boj so strelnou zbraňou a kaskadérske šoférovanie. Na úlohu sa pripravoval niekoľko mesiacov, pričom mával 5 až 6-krát do týždňa celodenné tréningy.

Pes, ktorého dostal John Wick od manželky, je šteňa bígla a v skutočnosti sa volá Andy. Počas natáčania filmu mal Andy 8 týždňov a pre film ho vyberala Kim Krafsky – trénerka zo spoločnosti Animal Actors International, ktorá sa zaoberá výcvikom zvierat pre filmy.

Starého otca scenáristu Dereka Kolstada prezývali Boogeyman a podľa neho dostal túto prezývku i John Wick.

Postava Johna Wicka bola pridaná do gangu v hre “Payday 2” z roku 2013, 2 dni pred uvedením hry na trh.

Alkohol, ktorý pije John Wick v hoteli, keď ho lekár ošetruje, je Blanton’s Single Barrel Whiskey.

Ak by vás zajímalo, aké náramkové hodinky nosí John Wick, sú to hodinky značky Carl F. Bucherer Manero AutoDate 38mm.

Vo filme John Wick (2014) je zabitých 95 ľudí, pričom 78 má na svedomí John Wick.

Dej filmu John Wick: Chatper Two (2017) sa odohráva štyri dni po filme John Wick (2014).

Prvýkrát, kedy si Laurence Fishburne (Morfeus) a Keanu Reeves (Neo) spolu zahrali vo filme od Matrix Revolutions (2003).

Hlavná postava filmu využíva techniku držania zbrane nazvanú CAR (Central Axis Relock), ktorú vyvinul Paul Castle na základe svojich skúseností v špeciálnych jednotkách SAS a tiež ako inštruktor špeciálnych jednotiek po celom svete.

Režisér filmu Chad Stahelski sa podieľal na tvorbe Matrix trilógie, a to ako kaskadér.

Chad Stahelski a David Leitch sa počas svojej kaskadérskej kariéry začali venovať aj boju so zbraňami a vymysleli vlastný štýl, tzv. gun-fu, ktorý využili aj v tomto filme.

Zdroj: csfd.cz, hollywood.com | Foto: norwichfilmfestival.co.uk, giphy.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Radovan K
Zábava, fakty, ženy, motivačné články a hudobné/filmové novinky - to sú prednosti nášho redaktora Rada. Nikdy mu neunikne aktuálna zaujímavosť, ktorá hýbe svetom. Vždy je zábavný, dobre naladený a spoľahlivý. A ešte zaujímavosť, Rado je členom jednej z top slovenských tanečných skupín - Phantoms Crew.