Na piešťanskom letisku to už tradične na konci júna poriadne žije, tento rok nebude výnimkou. Piešťany opäť čakajú tri dni plné skvelej hudby. O tom, že tento festival nie je žiadne béčkové podujatie, hovorí nielen história a pohľad na tohtoročných headlinerov, ale aj celý program Topfestu. Predstavme si tie najväčšie mená…

EUROPE

Švédska skupina, ktorá vznikla už pred viac ako tromi desaťročiami a ktorá zažila najväčšie úspechy na prelome 80-tych a 90-tych rokov. V roku 1986 vydala prelomový album The Final Countdown, ktorý ju navždy zapísal do dejín hard rocku. Minulý rok vydala svoj desiaty radový album.

GUANO APES

Nemecká rocková skupina, ktorá s krátkou prestávkou funguje od roku 1994. Jej frontmankou je neskutočná Sandra Našič. Skupina má na konte päť albumov a hneď ten prvý dosiahol skvelé úspechy. Rozhodne je dôvod tešiť sa na ich vystúpenie!

https://www.youtube.com/watch?v=caEf8A-OuVw

HORKÝŽE SLÍŽE

Túto štvoricu z Nitry absolútne netreba predstavovať. Hoci majú ročne desiatky koncertov, vždy je to zážitok. Kuko a spol. vedia zabaviť úplne vždy.

https://www.youtube.com/watch?v=ucPuI4waXto

INEKAFE

Možno najvplyvnejšia slovenská skupina 21. storočia, ktorej tvorba sa stala inšpiráciou pre vznik množstva punkrockových skupín, a to aj v Česku. Tento rok sa väčšinou pohybovali práve u západných susedov. Do skupiny sa medzičasom vrátil miláčik publika Forus a je možné, že na Topfeste zatienia aj svetové skupiny. Veď práve na Topfeste sa pred 6 rokmi vrátili na scénu a na ich koncert čakalo viac ľudí ako na Nightwish!

KABÁT

Stálica českej rockovej scény, ktorá patrí na TOPFESTE každoročne medzi headlinerov, sa predstaví aj tento rok a aj tento rok o Kabátov bude záujem. Na scéne je už viac ako štvrťstoročie, no hudba ich stále baví!

PUDDLE OF MUDD

Americkí rockeri Puddle of Mudd sú na scéne presne 25 rokov a patria medzi skupiny, v ktorých sa členovia menia ako na bežiacom páse. Lídrom a jediným stálym členom je Wes Scantlin, ktorý má aktuálne v skupine takmer novú zostavu. Každopádne patria k najzaujímavejším hosťom tohtoročného Topfestu.

THE DARKNESS

Britská hard rocková skupina, ktorá vznikla v roku 2000, a ktorá sa v roku 2011 vrátila scénu, má na konte štyri albumy, z toho jeden takmer čerstvý sa predstaví na Topfeste po prvýkrát. Slovenskému publiku celkovo nie je nejako známa, no týmto vystúpením si určite mnohých získa.

STRIPLESS

Na záver predstavíme skupinu zo Senca, ktorú si určite nenechajte ujsť. Stripless hrajú pop-rock a v kapele spieva naša kolegyňka z redakcie. Skupina síce nepatrí medzi tie najznámejšie spomedzi účinkujúcich, no sú fakt dobrí, verte nám! A ten jej hlas? Keď skríkne, dá do pozoru každého!

 

Tak na koho sa tešíte najviac vy ?

Zdroj: Topfest.sk, Foto: Facebook