Najštýlovejší muži, Steve McQueen, Ryan Gosling, David Beckham, všetci sa držia pravidiel, ktoré sú nepísané, ktoré im fungujú automaticky a robia požadovaný efekt. Štýl musí byť prirodzený, nič strojené, nasilu, nebude vyzerať dobre. Pravidlá štýlových mužov si musíte osvojiť, aby sa stali vašou prirodzenou súčasťou, nie niečím, k čomu sa budete musieť tlačiť.

1. Nešetrite na svojich topánkach

Možno vám je ľúto investovať stovky eur do kvalitných topánok, ale vedzte, že lacné vám vydržia rok, kým tie drahé možno dlhšie, ako keď vystriedate päť párov lacných.

2. Krajčír je jeden z vašich najlepších priateľov

Oblečenie by malo sedieť. Neverili by ste, ale aj oblek za stovku dokáže vyzerať lepšie ako oblek za tisícku. Všetko je otázka strihu a dodatočných úprav, ktoré pri oblečení z obchodu hneď nezískate. Navyše, nestojí to tak veľa.

3. Starajte sa o svoje oblečenie

Ak už ste ochotní investovať do svojho oblečenia, musíte vedieť aj to, ako sa o oblečenie starať. Základ sú správne vešiaky, uloženie topánok, ale v neposlednom rade aj správne čistenie. Čítajte štítky alebo to dajte oprať mame, ona vie.

farebné ponožky sú outNajväčšie pánske módne prešľapy, ktorým sa musíte vyvarovať!

 

4. Nikdy nenasledujte trendy

Prečo? Teraz je niečo in. O 10 rokov sa možno budete hanbiť za svoje fotky z roku 2015. Držte sa klasiky, tá nikdy nič nepokazí a vydrží desaťročia.

5. Nikdy nie ste príliš dobre oblečený

Neznamená to, že máte chodiť všade v smokingu, boli by ste na smiech. Niekedy je však viac lepšie ako menej. Sako môže byť vašim najvernejším spoločníkom.

krajcir

6. Nie sú slnečné okuliare ako slnečné okuliare

Zvoľte si správny tvar, radšej investujte do kvality, ak nie ste typ, ktorý okuliare stráca a láme ako na bežiacom páse. Okuliare vyberajte tak, aby sa stali vašou súčasťou. Ak si nie ste istý, či vám sedia, potom nesedia.

7. Pri šperkoch opatrne

Ak nechcete vyzerať ako rumunský princ, so šperkami buďte opatrný. Mohli by ste sa trblietať ako diskoguľa, a to by ste asi nechceli. Ideálne je, ak šperky obmedzíte na kvalitné hodinky, prípadne nenápadný prsteň, ak ste ženatý.

8. Dobrý účes na nezaplatenie

Ak sa chcete odlíšiť, byť iný, máte množstvo možností, ale účes z toho vynechajte. Voľte klasiku, ste už dospelý.

9. Musíte vedieť, ako sa prejaviť

Slová sú spolu so zovňajškom vašim najsilnejším nástrojom. Naučte sa správne vyjadrovať, urobiť dojem. Prvých 10 sekúnd vášho prejavu je najpodstatnejších. Najmä pri rozhovore so ženou.

10. Príde to samo

Najštýlovejší muži sa ani nesnažia, aby nimi boli. Skrátka im to funguje. Naučte sa tieto základné pravidlá, netlačte na pílu, buďte sebavedomý v tom, čo nosíte a úspech sa dostaví sám.