Vy, chlapi, to máte v živote omnoho jednoduchšie, aj keď teraz zrejme 90 % z vás povedalo „no to úúúrčite“. Ženou by ste pravdepodobne chceli byť len vtedy, ak by ste mali ambíciu niekoho ohúriť kozami, možno na pracovnom pohovore. Ale sledujte, pri koľkých situáciách a momentoch by sme si to s vami najradšej vymenili my!

 

1. Pôrod

Samozrejme, ten sme museli uviesť ako prvý. Vy zo strachu pred bolesťou radšej desať rokov nepôjdete ani na preventívku k zubárke, v lepšom prípade si počas troch minút, ako sa vám špára v ústach, necháte pichnúť päť lokálok. Viete si teda vôbec predstaviť, aká bolesť sa dostaví v momente, keď musí žena zo seba vytlačiť dieťa? Cez tú malú dierku, kde obvykle pcháte svoj penis? Áno, vagína sa pred pôrodom roztiahne (ak nie, treba ju nastrihnúť), ale to by už asi aj stačilo, lebo vám ešte príde zle. Inak, to je jedna z mála vecí, ktoré by sme nemenili – vašu „slabú“ povahu a chuť omdlievať pri náznakoch bolesti a kvapkách krvi.

2. Krámy

Raz za rok by sme tých pár dní ešte pretrpeli, ale niekoľko dní do mesiaca je už moc! Je skrátka nespravodlivé, že žena musí prinajlepšom 3 – 4 dni krvácať, niektoré chudáčence aj vyše týždňa. Okrem toho musí mať medzi nohami šuštiacu vložku, v ktorej sa jej zaparuje riť a musí sa neustále sledovať, či nevytieklo niečo pomimo nej (aj teraz vám je zle?). Tampóny sú síce fajn, ale pchať si prsty do krvavej jaskynky tiež nie je najkrajší pocit. Zvlášť je trapas, ak si ho chce opitá babenka vymeniť na diskotéke, len ho založí z opačnej strany (šnúrkou dnu) a naspäť už nejde von. Vtedy si to musí jednoducho odpochodovať na kozu. O se*e radšej ani nehovoríme. Niektorí odvážlivci idú aj na červenú, ale väčšina sa toho stráni a v podstate im stačí fajočka. Kdežto žena väčšinou suší, lebo od kontaktu s jej krvavou vložkou chce uchrániť aj vaše pršteky. A tie ktoré sú single, si môžu prstom klepať jedine na myšku od počítača, ak nechcú mať ruky ako zabíjačkomajster.

 3. Myšlienkové pochody

Tie máme vlastne asi len my. V našej hlave sa nachádza nespočetné množstvo radarov, kontroliek, vypínačov, spínačov, skrátka celá plejáda toho, čo nám neumožňuje aspoň na chvíľu sa zastaviť a nemyslieť na nič. Keďže naša hlava stále pracuje, je pravda, že máme stále veľa otázok, odpovedí, vymýšľame, premýšľame a niekedy si aj domýšľame a riešime pre vás nepodstatné veci. (Prečítajte si tiež: Všetky ženy sú totálne rovnaké – RIEŠIA!) Preto by sme chceli byť aj v takýchto chvíľach chlapom. Skrátka len jednoducho byť a nič viac. Zaujímať sa len o to, či máme vedľa seba ženu, pivo a ovládač.

žena 1

4. Hanba

Vyzliecť sa pred mužom alebo na verejnosti u väčšiny z nás vyvoláva stres. Teda, pokiaľ nemáme postavu ako Emily Ratajkowski. Celulitída, strie, pneumatiky, chlpy, kŕčové žily, malé prsia, veľké prsia. Skrátka stále sa nájde niečo, prečo so svojim telom nie sme na sto percent spokojné a ak máme svoje krivky vystaviť pred niekým iným, nastane problém. Zvlášť po prvýkrát pred chlapom, ktorý videl zatiaľ náš zadok len v obtiahnutých rifliach, v ktorých vyzeral ešte ako tak a naše kozy v pushapke. Vy? Maximálne si poviete, že to brucho by ste mohli zhodiť a že máte chlpatú hruď. Ale aby vám to v niečom bránilo, neexistuje! Rovnako nemáte hanbu ani pri grganí a prdení pred cudzími ľuďmi (pred mamou je to ešte ok). Keby niekde „ušlo“ žene, asi by sa plazila celý rok po kanáloch.

Prečítajte si tiež: 60 dôvodov, prečo je super byť mužom!

5. Zovňajšok

Samozrejme, že po svete chodia aj ženy, ktoré sa nelíčia a vystačia si s pár kusmi oblečenia, ktoré ich telá zdobili ešte na strednej škole. Ale ženy sa chcú páčiť sebe, chlapom a iným ženám. Takže aj žena, ktorá sa o svoj zovňajšok stará, dajme tomu, priemerne, potrebuje čas na to, aby si nalakovala nechty, upravila vlasy, namaľovala sa a pekne nahodila. Vám stačí, že sa oblečiete a rukou si trošku pomojkáte vlasy. Dnes sa ešte aj nosí brada, takže vám odpadla ďalšia robota – holenie. Máte šťastie, že máloktorá fičí na chlapa s tvárou ako detská prdelka.

6. Holenie

Už sme načrtli, že dnešná doba vám dala ďalšiu výhodu, a to, že sa nemusíte na tvári holiť až tak často ako kedysi. Žiletku teda použijete raz za čas na pár minúť, keď nechcete mať tam dole húštinu, poprípade ešte na pazuchy, ale už aj tie sa v dnešnej dobe opäť „nosia“ (u chlapov!). My nešťastnice však na holenie potrebujeme omnoho viac času a zvlášť, ak chceme mať stále všetko hladké, treba sa tomu venovať takmer každý deň. Zatiaľ hovoríme o žiletkách. Čo si musíme vytrpieť pri depilácii voskom vám radšej ani nespomenieme. Tú bolesť by ste opäť raz neprežili!

žena 2

7. Predsudky

Chlap sa môže s hocikým vyspať, môže ožratý padať na každom rohu, môže behať holý po námestí, môže si s kamošmi fotiť holý zadok, môže jesť do prasknutia, môže baliť všetko, čo sa pohne… áno, všetko môžeme robiť aj my, ale už by sa o nás hovorilo, že sme ku*vy, že nevieme piť a robíme bodrel, že sme pažravé, že nemáme cudnosť, že sa potrebujeme ukazovať, že sme hlúpe, že… Skrátka vy môžete všetko bez toho, aby sa nad tým vôbec niekto zamyslel a nás bude riešiť celý svet. Teda ostatné ženy určite! 😀

8. Domácnosť

Od žien sa očakáva omnoho viac než od vás. Varenie, pranie, upratovanie, pokiaľ je v rodine už aj dieťa – staranie sa o dieťa. Hoci vy opravíte vodovodný kohútik a zabijete klinec do steny (to si vieme spraviť aj my), ale nerobíte to pravidelne a ani často. Tak ako počas dňa pracujete vy, pracujeme aj my. Len s tým rozdielom, že vy sa po robote vyvalíte pred telku a trošku si pochrapkáte a od nás sa očakáva, že po práci prevezme chod domácnosti. Kde je tu spravodlivosť?

9. Empatia

Aj my by sme chceli po hádke skrátka neriešiť a byť v klídku, ale ako sme už vyššie spomínali, skrátka to nejde. Premýšľame – čo, ako, kedy, kde, prečo, s kým. A ešte k tomu plačeme. A to nám niekedy fakt ku*va vadí, pretože aj my chceme vyzerať, že nám je všetko jedno a že vás máme v pi*i, ale tie slzy akosi stále tečú a tečú a nezastavila by ich asi ani suma tisíc eur za ich zastavenie. Plačeme pri významných udalostiach, filmoch, seriáloch, reláciách s Vilom Er, romantických pesničkách, romantických a smutných videoklipoch… Kto nám panebože nadelil takú nevďačnú nevyčerpateľnú studňu sĺz?

10. Spodná bielizeň

Vám stačí pár treniek, slipov a boxeriek. Popravde, je nám to viac-menej jedno, pokiaľ na sebe nemáte také tie nechutné vajcorezky. My si ale musíme kupovať kadejaké čipkované gaťky, podprsenky, korzety, podväzky, body a iné hovadinky, aby sme boli pre vás sexy. Takže vy na svoje trenky miniete cca 8 eur a my za jeden blbý korzet, ktorý si zadovážime len kvôli vám, vysolíme minimálne 30 eur. Aj to ho máme po pár minútach dole. A ak chceme nabudúce opäť prekvapiť a potešiť, opäť musíme nejaký čas živoriť.