Aj vám sa stáva, že sa pri určitej činnosti cítite absolútne prirodzene, ale vaša polovička ňou nie je dvakrát nadšená? Zo sekundy na sekundu sa zmení na časovanú nálož s odvráteným pohľadom nahor, prekríženými rukami cez prsia a nasledujú krátke odpovede typu: „Nič, Nechaj to tak, Nič mi nie je, Som v pohode a pod. „? Ak to má takýto priebeh, verte, že nič nie je v pohode! 

No nič si z toho nerobte, ani vaša partnerka určite nie je bez viny. Zlozvykmi disponuje každý z nás. Niektoré sú zreteľne viditeľné už na samom začiatku, iné na svoje odhalenie ešte len čakajú. Avšak najhoršie sú tie, ktoré si sami neuvedomujeme. Práve tie dokážu zamútiť vody vzťahu čo najviac. Podstatné však je si dané zlozvyky uvedomiť a snažiť sa ich čo najskôr zbaviť.

1. Rande s mobilom

Pre ženu nie je nič horšie ako pocit, že s vami je, ale v skutočnosti nie je. Keď k vám po hodinách prípravy na stretnutie nastúpi do auta a vy ju vítate s telefónom na uchu. V tom momente určite prekrúti s očami.

Čo vtedy urobiť? 

Snažte sa rozhovor čím skôr ukončiť. Ak je to ale bezodkladná záležitosť, vyriešte ju a partnerke to po skončení rozhovoru vysvetlite. Dôležité je, aby to vysvetlenie prišlo hneď po telefonickom rozhovore, žena na to bude jednoznačne čakať. A pre vás je to taktiež veľmi výhodné, pretože ak v nej zažehnáte podráždenosť už na samom začiatku, môžete začať vaše stretnutie s čistým štítom a užiť si krásny večer. Keď to ale neurobíte, jej podráždenosť skazí nie len jej náladu, ale aj tú vašu. A to nechcete.

Dôležitý tip: Ak ste typ človeka, ktorému neustále z rôznych dôvodov vyzváňa mobil, tak sa snažte všetko vybaviť ešte pred stretnutím. Poprípadne si vypnite mobil.

2. Hranie videohier

Čudovali by ste sa, koľkým ženám prekáža tento typ virtuálneho sveta a trávenie času v ňom. Povedzme si to ako to je, žena chce chlapa, nie chlapca! Nie je nič zlé na tom, ak sa tomu z času na čas venujete s cieľom odreagovania sa. Avšak hrozbu to začne predstavovať vtedy, ak svoj čas venovaný tomuto koníčku, povýšite nad čas strávený s vašou polovičkou. Vtedy sa to partnerke rozhodne nebude páčiť, pretože ona túži jednoznačne po chlapovi, ktorý sa jej bude plne venovať a dá jej pocit dôležitosti v jeho svete.

„… žena chce chlapa, nie chlapca!“

hranie videohier

Tip: Zaručene nikdy nehrajte videohry v spoločnosti partnerky, pokiaľ ona sama nenavrhne túto aktivitu.

3. Partnerka vs. iné ženy

Páni, ak nechcete spôsobiť krach vášho vzťahu už na samom začiatku, uvedomte si, ktorá zo žien je u vás na prvom mieste. Samozrejme, že ku všetkým ženám sa máte správať milo a úctivo, ale tieto dve postavenia žien by ste vo svojom živote mali jednoznačne rozlíšiť. Nemôžete sa ku svojej známej správať rovnako milo ako ku svojej partnerke. Nie je to správne. Vaša polovička to hneď spozoruje a začne rozmýšľať, prečo ste vlastne s ňou a prečo ste si vybrali ju, ak nie je iná ako ostatné. Rovnako to v nej vyvolá obavy, že o vás príde a kolobeh žiarlivosti sa môže začať. A to jednoznačne nechcete, pretože nie je nič horšie ako žiarlivá žena, brániaca si svoje teritórium.

4. Partnerka vs. kamaráti

Mať kamarátov nie je zlé. Dokonca popri vzťahu je veľmi dôležité, aby ste nezabúdali ani na svojich priateľov či známych. Ideálne je, ak máte vy svojich priateľov, partnerka tých svojich a máte aj spoločných. Avšak, čas strávený s kamarátmi by nikdy nemal prevyšovať čas strávený s vašou milou. Opäť to v nej môže vyvolať pocit nepotrebnosti, ktorý jej len tak ľahko nevyhovoríte z hlavy.

Dôležitý tip: Ak stretnete na rande svojich priateľov či známych, skúste komunikáciu s nimi zredukovať na minimum. Neznamená to, že sa im pozdravíte a odkráčate. Nie! Len sa snažte, aby dĺžka rozhovoru s nimi nebola na úkor času, ktorý ste sa v ten večer rozhodli venovať svojej partnerke. Je jasné, že vaša milá nebude fascinovaná z toho, ak bude musieť hodinu počúvať vašu komunikáciu s kamarátom o jeho novom aute a elektrónoch, ktoré si naň kúpil. Myslite na to!

5. Povyšovanie

Tak s povýšenosťou nikdy nikto ďaleko nezašiel a vo vzťahoch to platí dvojnásobne. Samozrejme, máte byť rovnocennými partnermi a navzájom sa „ťahať“ v živote, avšak žiadne povyšovanie. To žena jednoznačne neznesie. Áno, chlap má byť sebavedomý, dominantný a má vzbudzovať rešpekt, ale nikdy sa nesmie povyšovať nad ňou a ani nad ostatnými.

povyšovanie6. Nekultivovaný slovník

„Vtáka poznať po perí, človeka po reči.“ A to je úplná pravda. Veď spomeňte si, koľkokrát sa vám už stalo, že ste stretli krásnu ženu a keď otvorila ústa, vaša náklonnosť k nej klesla zo 100 na 0 v priebehu pár sekúnd.  V tomto prípade to platí aj opačne. Uvedomte si, že ak chcete, aby s vami žena zdieľala svoj život a trávila s vami čas, musí sa pri vás cítiť dobre a nie sa za vás hanbiť. Slovník vie toho dosť veľa pokaziť a verte či nie, ani vonkajšia krása vás vtedy nezachráni. Preto je veľmi podstatné rozlíšiť rozhovor s priateľmi a rozhovor s priateľkou, poprípade rozhovor, pri ktorom sú prítomné obe strany.

„Vtáka poznať po perí, človeka po reči.“

7. Majetníckosť

Tento zlozvyk je jeden z najnepríjemnejších zlozvykov, ktorých sa dopúšťajú ženy aj muži rovnako už od nepamäti. Veď si len spomeňte na príbehy z minulosti, v ktorých sa častokrát objavoval motív boja dvoch mužov o ruku ich vyvolenej. Tak ako jeden, tak aj druhý ju chcel za každú cenu získať. A keď ju už mal, privlastnil si ju. Bol to jeho majetok spolu s ostatným bohatstvom. Mnohokrát je takýto scenár prítomný aj v súčasnosti. Avšak, mnohí sa obraňujú tým, že svojich partnerov nevlastnia, len ich chránia. Ale pri ich správaní si rýchlo všimnete, kedy ide o prvý prípad a kedy o druhý. Majetníckosť jednoznačne nemá miesto v plnohodnotnom a kvalitnom vzťahu.

Dôležitý tip: Ak u seba spozorujete sklon k majetníckosti a ovládaniu svojho partnera, okamžite s tým prestaňte. Uvedomte si, že váš partner nie je vec, ktorú vlastníte a určite sa vami nenechá ovládať donekonečna!

8. Kontrola

kontrolaAk svoju milovanú neustále kontrolujete, znamená to, že jej nedôverujete. Áno, áno! Nesnažte sa to skrývať za obavy, či je v poriadku. Každý človek sa o svojho milovaného z času na čas obáva, ale to vám nedáva právo ho neustále kontrolovať. Takýto vzťah, pri ktorom sa vám musí partnerka pravidelne hlásiť, je neprípustný. To ani nie je vzťah. Uvedomte si, že vaša milá je vaša rovnocenná partnerka a vám by sa taktiež nepáčilo, ak by vám neustále telefonovala a pýtala sa vás kde ste, s kým ste, prečo nie ste tam a pod. Poprípade by vás ešte obvinila, že jej klamete. Takýto druh kontroly vás môže vohnať do začarovaného kruhu žiarlivosti, nedôvery či paranoizmu, z ktorého bude pre vás rozchod tým jediným vykúpením.

9. Tvrdohlavosť

Ísť si za svojím a byť cieľavedomý nie je zlé, ale pokiaľ to nepresiahne istú hranicu. Nemôžete svoju partnerku vo vzťahu tlačiť do niečoho, čo jednoznačne odmieta. Rovnako si nemôžete tvrdošijne presadzovať svoje názory, ktoré s vami vaša milá nezdieľa. Môžete jej ich prezentovať, snažiť sa aby vás pochopila a možno sa aj na vašu stranu priklonila, ale nesmiete ju do toho svojou tvrdohlavosťou nútiť.  Každý človek sa voči nátlaku prirodzene bráni, pretože si chce zachovať svoju svojbytnosť. Niekedy sa dokonca môže stať, že svojou tvrdohlavosťou môžete vyznieť detinsky a to hádam nechcete. Nechcete, aby vás vaša priateľka považovala za malého rozmaznaného chlapca a nie chlapa.

10. Vtipkovanie

Každá žena miluje chlapa, ktorý dokáže byť vtipný a vie ju za každých okolností rozosmiať. Avšak aj pri nevinnom vtipkovaní môže niekedy dôjsť k situácií, že sa ocitnete na tenkom ľade, ktorý sa čochvíľa pod vami prelomí. Zvyčajne ide o situácie, kedy sa snažíte partnerku alebo svojich priateľov rozosmiať na úkor priateľkiných nedostatkov. Vtedy sa to mnohokrát nemusí stretnúť s pochopením. Preto si dvakrát premyslite, na čom svoj vtip postavíte. Žena je veľmi citlivá pokiaľ ide o jej nedostatky.

Foto: Plus.google.com, Youtube.com, Latinone.com, Pexels.com