To, ako sa majú niektoré veci správne používať, prípadne na čo pôvodne slúžili, zostáva často záhadou. My vás však zoznámime s desiatimi vecičkami, ktoré ste doteraz používali alebo robili úplne zle. 

1. Modrá časť dvojfarebnej gumy

2

Tak ako vravela istá legenda, modrá časť gumy naozaj slúži na mazanie pera. Háčik je však v tom, že musí ísť o pero, ktoré píše zmazateľným atramentom. Ako mnohí z nás dobre vedia, ak sa pokúsite vygumovať obyčajný atrament, spravíte si dieru do zošita.

2. Z plechovky sa má piť slamkou

1 Kruhový otvor na vecičke, ktorou otvárate plechovky s nápojmi, slúži na to, aby ste si cezeň vopchali slamku a udržali ju tak na jednom mieste.

3. Vriaca voda nikdy nemusí vykypieť

3 Ak ste niekedy varili vodu na cestoviny, prípadne polievku, mohlo sa vám stať, že vykypela. Jednoduché riešenie je, že cez hrniec preložíte drevenú varechu, ktorá vykypeniu zabráni.

4. Takto odmeriate, koľko špagiet treba uvariť

4 Diera v lyžici na naberanie špagiet slúži na odmeranie ich počtu, ktoré treba uvariť na jednu porciu. To len aby ste už nemuseli celý týždeň jesť špagety, lebo sa vám podarilo uvariť trošičku naviac.:)

5. Na čo sú malé vrecká na džínsoch?

5 Do malých vrecúšok na rifliach si možno schovávate drobné mince, možno žuvačky. Pôvodne však slúžili na vreckové hodinky, keďže v časoch, keď džínsy vznikali, boli hodinky tým, bez čoho sa ľudia ráno nepohli z domu.

6. Chcete niečo zaškrtať? Nerobíte to dobre

lifebuzz-2f7de9e2a88781c7f9541b8a088a9dff-limit_2000 Ak slová alebo vety, ktoré chcete zaškrtať, zaškrtávate horizontálnymi čiarami, tak to robíte zle. Dobrý detektív by takto zamazané informácie ľahko vyzistil. V skutočnosti treba slová zapísať ďalšími písmenami, čím spôsobíte, že pôvodný výraz bude absolútne nečitateľný.

7. Neodhadzujte použité holiace strojčeky

6 Samozrejme, pred ďalším použitím ich treba dobre umyť, ale potom sa dajú aplikovať na svetre či iné oblečenie za účelom odstránenia žmolkov.

8. Nedržte fľašu piva za telo

7 Pivná fľaša má dve časti – krk a telo. Krk je užší práve preto, aby sa čo najviac znížil rozsah fľaše, cez ktorú preniká teplo vašej ruky na dobre vychladený nápoj.

9. Výťah sa nemusí zastavovať na každom poschodí

8 Ak sa naozaj, ale naozaj úprimne ponáhľate, skúste podržať tlačidlo na zatváranie dvier výťahu, až kým sa úplne nezatvoria, a potom, stále držiac toto tlačidlo, stlačte a držte číslo poschodia, na ktoré sa potrebujete dostať. Týmto spôsobom sa vyhnete ďalšiemu zastavovaniu a výťah vás vyvezie, kam budete potrebovať v najkratšom možnom čase.

10. Nerobte si selfie

10 Namiesto selfie foťte ľudí, ktorým ste niečo požičali, s vecou, ktorú ste im požičali. Takto nikdy nezabudnete, kde čo máte.

Zdroj: lifebuzz.com | Foto: Pixabay.com, Reddit.com