Máme za sebou ďalší piatok, a to znamená útok ďalšej opice. Všetci to poznáme, ale čo sa dá robiť. Chľast je proste chľast. Keď je zle, stačí sa ožrať a svet je zase o niečo ružovejší. Keď je nám dobre, tak to zapijeme a to je nám potom ešte lepšie. Raz darmo, vo fľaške sa síce skrýva príčina, ale zároveň aj riešenie problémov ľudstva. Všetkým tým mudrlantom, čo by nás chceli poúčať o tom, že alkohol je iba dočasné riešenie odkazujeme: DOČASNÉ JE IBA AK PRESTANETE PIŤ!

Jediný problém s pitím je ten, že máte ráno pocit, akoby vás do hlavy kopol kôň a so žalúdkom to nie je oveľa lepšie. V horšom prípade to dievča vedľa vás vyzerá približne tak, ako sa vy cítite…

bolehlav 1

Ako sa teda zbaviť toho strašného dunenia v hlave a napraviť pokazený žalúdok? Zozbierali sme pre vás zopár rokmi overených, ale aj neoverených trikov. Tu sú:

Banány pre opicu: Zdá sa to ako fór, ale banány naozaj fungujú. Ako náhle telo dehydratujete, stratí s tekutinami aj množstvo draslíku. Banány sú jeho bohatým zdrojom, a preto sa po nich budete cítiť lepšie.

Špenát: Táto varianta síce nie je vhodná pre každého, ale tak isto funguje pomerne dobre. Špenát, podobne ako banány, obsahuje draslík. Navyše je bohatým zdrojom antioxidantov a vitamínov, takže by vám mal pomôcť.

Vývar: V princípe je jedno, či bude slepačí alebo hovädzí. Podstatou je, že ho telo dobre spracuje a napraví vám žalúdok. Jednak prijmete tuk v pomerne nenásilnej forme a ani vitamíny, ktoré sa vyvaria zo zeleniny, nie sú na škodu.

Klin-klinom: Možno ste si mysleli, že sú to len babské reči, ale skutočne je to tak! Dokonca je to jeden z najúčinnejších spôsobov, ako vyhrať nad opicou a funguje to takto: Alkohol vždy obsahuje etanol a metanol. Etanol telo vždy spracúva ako prvý a navyše s ním nemá problém. Nepríjemné pocity sa dostavia, až keď začne spracúvať metanol. Takže ak vypijete ďalší chľast, telo opäť začne spracúvať etanol a vám bude lepšie. Na chvíľu…

alkohol

Utopte ju: Čistá voda robí zázraky! Vyplaví z vás alkohol, čím telo detoxikuje. Čo ste možno nevedeli je fakt, že tkanivá okolo mozgu tvorí hlavne voda. Ak sú tieto tkanivá dehydrované, vznikne okolo mozgu opuch. No a presne ten spôsobuje neznesiteľné dunenie.

Ibuprofen: Táto ružová tabletka nedávno oslavovala 50 rokov a naozaj pomáha. Nápad vzišiel z hlavy pána Stewrta Adamsa. Liek si dal spolu s kolegami patentovať v roku  1961. Jeho pôvodné určenie malo byť zamerané práve na liečenie opice.

Utopence: Staré známe jedlo, ktoré si čas od času dopraje každý správny pivár. Utopence z vás svojou kyslosťou opicu doslova vytiahnu. Navyše do seba dostanete trochu tuku, čo príjemne obalí a upokojí žalúdok.

utopenec

Kyslé uhorky alebo kapusta: Jedno lepšie ako druhé. Probiotiká vám upokoja žalúdok a to kyslé padne dobre. Navyše minerály hydratujú organizmus.

Bielkoviny: Ideálne sú vajíčka alebo kyslé mlieko (s tým,ale opatrne). Prípadne môže pomôcť aj umelý protein…

Čerstvý vzduch a sprcha: Telo sa po schladení v sprche a nadýchaní  čerstvého vzduchu jednoducho bude cítiť lepšie. Každopádne je to skôr doplnkový tip. Mali by ste teda rozhodne využiť aj jednu z hore uvedených rád.

bolehlav 2

Na záver vám poradíme, čomu by ste sa rozhodne mali vyhnúť. Po prvé, snažte sa alkohol nekombinovať s bublinkami. Je to naozaj pomerne zlý nápad, ktorý účinky opice umocňuje. Po druhé, nepite ráno kávu! Tá viaže alkohol a vytriezvieť bude tým pádom omnoho ťažšie. No a nakoniec pite podľa možností radšej biely alkohol. Tmavý chľast totiž obsahuje kongenéry, čo sú látky ktoré prispievajú k oveľa „kvalitnejšiemu“ bolehlavu… Nuž a na záver nezabúdajte, že piť treba s rozumom. Inak dopadnete ako istý chlapík z Chile, ktorý teda dopadol riadne tvrdo, veď vypadol zo 17. poschodia a napriek tomu prežil.

Takže chlapi, viete jak sa u nás na Slovensku hovorí  …HORY LESY…