Tom Hardy je 41-ročný britský herec, ktorý sa radí k najväčším filmovým hviezdam svojej generácie. Rodák z Londýna má na svojom konte viacero skvelých počinov a my sme sa na základe vlastných názorov i podľa hodnotení známych stránok ako The Top Tens či Rooten Tomatoes pokúsili vybrať TOP 10 jeho najlepších snímok. 

Presné poradie sme si už zostrojiť netrúfli, nakoľko rôznorodosť filmov je tak veľká, že každý si v nasledujúcom zozname určite nájde tie svoje „naj“. Na základe hodnotenia na obľúbenom webe Csfd.cz je však podľa divákov najobľúbenejším filmom Toma Hardyho číslo 9 v našom rebríčku. Tým je snímka Počiatok, ktorá má na uvedenej stránke vynikajúce hodnotenie 89 percent a je uvádzaná dokonca ako 6. najobľúbenejší film vôbec.

Mad Max: Zbesilá cesta

Strhujúci post-apokalyptický thriller vznikol v roku 2015 a opisuje situáciu v zničenej Austrálii, kde sa benzín a voda stali najcennejšími produktami na trhu. Je to štvrtý film zo série Mad Max, avšak prvý, kde sa ako „Šialený Max“ neobjavil Mel Gibson, ale bol nahradený Tomom Hardym.

Bojovník: Brat proti bratovi

Na americkom a svetovom trhu vyšla táto snímka pod názvom Warrior, u nás je film známy pod titulkom Bojovník: Brat proti bratovi. Dvaja bratia, ktorí sa roky nevideli, sa proti sebe postavia v ringu v súťaži o najväčšiu finančnú odmenu v histórii MMA. Podľa hlasovania divákov na známom portáli Csfd je tento film druhým najobľúbenejším z tejto desiatky, pretože si tam vyslúžil skvelé 88 percentné hodnotenie.

Legendy zločinu

Životopisná story ukazuje vzostup a pád bratskej mafiánskej dvojice Reginalda a Ronalda Krayovcov. Obaja bratia sa preslávili brutálnym násilím a dodnes patria medzi najznámejšie zločinecké postavy v britskej histórii. V ich príbehu stvárnil Tom Hardy dvojpostavu oboch bratov, pričom každý z nich bol diametrálne odlišný.

Revenant: Zmŕtvychvstanie

Prvý z dvoch filmov v tomto rebríčku, v ktorom stvárnil jednu z hlavných postáv spolu s Hardym aj jeho o tri roky starší kolega Leonardo DiCaprio. Príbeh sa odohráva v roku 1823 v Južnej Dakote. Hugh Glass (DiCaprio) je ťažko zranený počas výpravy s lovcami kožušín. Jeden z jeho súputníkov John Fitzgerald (Hardy) v jednom zo súbojov zabije jeho syna a Glassa dokonca pochová zaživa. Ten však nezomrie a prichádza čas odplaty…

Bronson

Jeden z prvých celosvetovo úspešných filmov, kde stvárnil Tom Hardy hlavnú úlohu, vznikol v roku 2008. Opisuje príbeh najslávnejšieho britského väzňa Michaela Petersona, ktorý si za mrežami zmenil meno na Charles Bronson a stal sa legendou. Veľmi desivou legendou!

Locke

Pokiaľ máte radi minimalistické filmy, v tomto prípade si prídete na svoje. Celý príbeh sa odohráva v aute BMW X5, kde Ivan Locke rieši vzniknuté problémy. Celá snímka bola natočená za 8 dní a môžete v nej vidieť skvelého Toma Hardyho a 36 telefonátov, z ktorých bolo 21 prichádzajúcich, 13 odchádzajúcich, jeden ignorovaný a jeden z hlasovej schránky.

Návrat Temného rytiera

Na základe komiksu od Boba Kanea vytvoril režisér Christopher Nolan skvelú snímku s názvom The Dark Knight Rises, v ktorej okrem Toma hviezdia aj Christian Bale či Gary Oldman. Film uzrel svetlo sveta v roku 2012 a opisuje návrat Batmana po ôsmych rokoch, kedy je nútený bojovať proti maskovanému teroristovi menom Bane

Zem bez zákona

Kriminálna dráma Lawless z roku 2012 opisuje osudy troch bratov Bondurantovcov, ktorí počas prohibície obchodovali s alkoholom. Film je natočený podľa knižnej predlohy od vnuka jedného z bratov Matta Bonduranta, ktorý ju napísal na základe skutočných udalostí a svedectiev zo života svojho dedka. Spolu s Hardym v snímke zahviedzil aj Shia LaBeouf.

Počiatok

Mysteriózny thriller z roku 2010 vyšiel v angličtine pod názvom Inception a opisuje príbeh špičkového zlodeja, ktorý má dar čítania myšlienok. Jedného dňa dostane šancu na vykúpenie sa z tohto sveta, lenže jeho úlohou už nebude čítanie myšlienok iných, ale doslova vnútenie tých vlastných. Vo filme okrem Hardyho zažiaril aj jeho kamarát Leonardo DiCaprio.

Dunkirk

Skvelá vojnová dráma, ktorá bola dokonca označená za najlepšiu snímku roka 2017. Počinu Dunkirk sme pred istým časom venovali samostatný článok, takže bližšie informácie o tomto filme nájdete –TU–.

Okrem vyššie uvedených filmov sa herec Tom Hardy objavil aj v ďalších (viac alebo menej) skvelých snímkach ako napríklad Jeden musí z kola von, Star Trek X: Nemezis, Čierny jastrab zostrelený, Špinavé prachy, Zúčtovanie alebo To bude boj!

Veľa sa tiež čaká od jeho najnovšieho počinu s názvom Fonzo, kde Tom Hardy stvárni samotného mafiánskeho bossa Al Caponeho. Viac o tejto pripravovanej mafiánskej pecke sa dočítate –TU–.

Foto|Video: YouTube