Všetci by sme si priali, aby sme si mohli dovoliť nosiť najlepšie značkové oblečenie. Pravdou je, že len málo z nás si to môže naozaj dovoliť. Avšak štýl nemá nič spoločné s tým, koľko peňazí investujeme do nášho oblečenia. Celé je to o kombinovaní a správnom výbere. Takže čítajte, ako najlepšie a najúspornejšie investovať do svojho šatníka.

1. Spoznajte obchody, v ktorých chcete nakupovať. Treba mať rozhľad, kde je pre vás najvýhodnejšie nakupovať z hľadiska ceny, kvality, vášho štýlu a osobnosti. Zamierte aj do obchodov, v ktorých ste možno nikdy predtým neboli a možno práve objavíte niečo pre váš šatník za prijateľné ceny.

2. Aké základné kúsky by mal obsahovať váš šatník? Mali by ho tvoriť biela košeľa, jednoduché džínsy, bavlnené tričká, sveter a sako. Tieto kúsky sú ľahko kombinovateľné s viacerým oblečením.

3. Farby treba mať hlavne neutrálne: biela, čierna, hnedá, tmavomodrá a sivá.  Sú veľmi flexibilné k iným farbám oblečenia. Nie je problém s ich kombináciou.

4. Využitie výpredajov je najlepšia príležitosť, ako spestriť svoj šatník a nakúpiť si nové kúsky za polovičné ceny. Ale neprepadnite výpredajovému šialenstvu, aby ste si zbytočne nekúpili aj to, čo nepotrebujete.

5. Vyhnite sa lacným trhovým obchodom. Aj keď môže byť niekedy lákavé kúpiť oblečenie za nižšiu cenu, ale outfit bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyzerať lacno. Pretože tieto materiály sú väčšinou syntetické a opotrebujú sa veľmi rýchlo. Namiesto nákupu lacného oblečenia z trhov od číňana radšej investujte do kvalitného oblečenia z obchodov, ktoré vám vydrží niekoľko sezón.

6. Trendy sú fajn, ale všetko je o vašom štýle a osobnosti. Trendy prichádzajú a odchádzajú, preto je múdrejšie nevenovať im prílišnú pozornosť. Byť štýlový nemusí nutne znamenať mať v šatníku posledný trend.

7. Investujte do topánok, oblekov a kabátov. Tieto odevy sú to, čo zvyčajne ľudia vidia ako prvé. Dajte radšej viac za kvalitné topánky, sako, ktoré vám bude sedieť a kabát z kvalitnej látky.

8. Secondhand je niekedy dobrá voľba, pretože tu môžete nájsť aj nejaký zaujímavý kúsok za „facku.“

9. Používajte štýlové doplnky, aby vaše oblečenie vyniklo vďaka hodinkám, peknej kravate, klobúku, motýliku, manžetovým gombíkom a šálom.

10. Najdôležitejším prvkom pre štýlový outfit je spôsob, akým ho nosíte vy sami. Mali by ste kráčať a stáť s istotou bez ohľadu na to, či ste oblečený z najnovšej kolekcie od svetoznámeho návrhára alebo v kabáte z bežného obchodu z minulej sezóny.