Napriek tomu, že rok 2016 prišiel už dávno, ten minulý sa do našej mysle zapísal napríklad aj týmito neuveriteľnými a kurióznymi správami, ktoré sa vo svete udiali.

  1. Stephena Woytacka zabil 180-kilový náhrobný kameň jeho svokry, ktorý naňho spadol.

2. Švajčiarska spoločnosť Geberit zaradila Slovensko do jedného z najčistejších štátov Európy.

3. Na nemenovaného Austrálčana zavolali susedia políciu, lebo si mysleli, že chce zabiť svoju priateľku. Muž vykrikoval “Zabijem ťa! Zomri! Zomri!,“ pričom bolo počuť výkriky. Keď sa polícia spýtala, kde má partnerku, muž odpovedal, že žiadnu nemá a vysvitlo, že sa snažil zabiť pavúka a výkriky patrili jemu.

4. Slečna Dimitrova pôvodom Bulharska spadla z útesu potom, čo ju jej priateľ požiadal o ruku. Správa ju tak potešila, že začala poskakovať a stratila rovnováhu.

5. V Nemecku takmer zinfarktoval hrobár, keď naňho prehovorila babička ležiaca v truhle. Ukázalo sa, že jej ošetrovateľ a lekár ju omylom označili za mŕtvu, pričom iba spala a zobudila sa až v truhle. Po prevezení do nemocnice však čoskoro zomrela (už naozaj) 🙂

6. V štáte Missouri policajti chytili tínedžerov, ktorí ukradli z jedného domu urnu s popolom zosnulého. Mysleli si, že sa vo vnútri nachádza kokaín. Keď zistili, že to tak nie je, vyhodili ho von oknom.

7. Pani Janet z Anglicka trpiaca agorafobiou (chorobný strach z pobytu v otvorených priestoroch) sa po troch rokoch, ktoré strávila v bezpečí svojho domova, rozhodla svoju fóbiu prekonať a vyjsť von na prechádzku. Počas prechádzky spadla do kanála a zlomila si nohu a nos.

8. Istý Angličan zavolal na políciu s prosbou, aby prišli zatknúť mačku v jeho byte za to, že mu zjedla slaninu. Keď mu policajti povedali, že mačky nezatýkajú, žiadal zatknutie svojej priateľky, ktorej mačka patrila.

9. Policajti zasahovali na zámku Brahehus, keď si okoloidúci šofér pomýlil skupinu bradatých mužov s teroristami z Islamského štátu. V skutočnosti išlo o stretnutie nadšencov brád.

10. Známu sochu menom Dôvera, merajúcu len 100 mikrometrov, rozdrvil jeden pracovník svojim palcom počas fotografovania v špeciálnom laboratóriu. Jednalo sa o jednu z najmenších sôch na svete.