Slovenská hádzaná už podľa názvu patrí k najobľúbenejším aktivitám, ktorá je hlboko zakorenená v našej kultúre. Nie každý ju však dokáže zvládať s gráciou a na spoločensky tolerovateľnej úrovni.

Bohužiaľ, ani tí najväčší šampióni sa nevyhnú situáciám, ktoré sa po rannom prebudení do reality triezveho bytia stávajú viac ako trápnymi. Poďme si vymenovať menší top ten rebríček tých najhorších alkoholických bizarností.

Zaspať kdekoľvek a kedykoľvek

Táto forma alko faux pas sa môže vyskytovať v ľahšej forme – zaspať v krčme na stole či na záchode, cez strednú – zaspať na lavičke či na ulici až po najťažšiu – zaspať nahý medzi rodičmi alebo na zemi iba s časopisom na titulnej stránke s Jankom Koleníkom, ktorá jasne spochybňuje vašu sexuálnu orientáciu.

Do you speak alcoholish?

Je všeobecne známe, že artikulácia sa s množstvom požitých lomcovákov exponenciálne zhoršuje, začína to anglickým prízvukom, prechádza cez lingvistické rébusy až do fázy kromaňonec, kedy jedinec dokáže vydávať zvuky podobné epileptickému tuleňovi a silno sa búcha do hrude.

opitý chlapPrečítajte si: Opitý chlap sa správa ako batoľa. 11 dôkazov, ktoré vás o tom presvedčia!

Dristy

Nie nadarmo sa hovorí, že je lepšie držať hubu a vyzerať ako idiot, než ju otvoriť a potvrdiť to. V alkoholickom opojení povieme aj to, čo nevieme, čo nie je pravda alebo je to totálna sprostosť. Známe mlčeti zlato nás veľakrát ochráni od ranného držania tváre v dlaniach.

Kde som?

V dobe smartfónov s vymoženosťami ako GPS či rôznymi aplikáciami na potlačenie dezorientácie takmer vyhynutý neduh. No existuje tu podkategória chronických strácačov mobilov, ktorí vedia, o čom je reč. Nalejme si čistého vína. Nestalo sa vám, že ste precitli na diaľnici za mestom a nevedeli ste, kde ste a ako ste sa tam dostali?

opitý muž

Adresa ja, adresa ty

Popliesť si dvere, vchod či dom sa môže predsa stať každému, no nie? No ako vysvetlíte susedovi, že ste mu vykopli dvere, dožadovali sa večere a sexu s jeho ženou a nakoniec si ustlali na jeho chodbe, pričom ste neprestávali pľuť všade okolo? To je už iná káva.

Dobrý deň, vnútrok ven

Áno, je to tak! Pod touto ťažko rozlúštiteľnou šifrou sa skrýva vracanie všeho druhu. Či už je to klasická maľovka wc, kde, samozrejme, trafíte všade okrem toalety, cez pokročilejšie aktivity ako chodníková šabľa alebo kŕmenie rybičiek, až po výnimočné diela ako tekutá perina.

Akty X

Alebo staré známe okno. Nejedno prebudenie po prehýrenej noci sa stáva okamžitou kriminálkou plnou záhad, ktorých vypátranie v lepšom prípade znamená iba rumenec v tvári.

Man with headache and hangover in bed with tablets

Cvrk cvrk

Bohužiaľ, aj také veci sa stávajú, a to nielen dôchodcom. Kto z nás nevidel na párty aspoň raz v živote chlapca s mokrým kruhom na nohaviciach, ktorým dodávala atmosféru pesnička od Mariky Gombitovej Koloseum?

Kto z nás nevidel na párty aspoň raz v živote chlapca s mokrým kruhom na nohaviciach, ktorým dodávala atmosféru pesnička od Mariky Gombitovej Koloseum?

Cvrk cvrk na…

Toto je už veľmi silná káva. Močenie na neobyčajné miesta sú ešte ospravedlniteľné, ale keď prídete domov a pomočíte si vlastný notebook či nebodaj vlastných rodičov, vtedy je najvyšší čas volať o pomoc.

Kombinácie

Nie, nemáme na mysli miešanie alkoholu ani matematiku pre nenáročných, ale kombináciu jednotlivých bodov tohto zoznamu. Len si predstavte, že po tom, ako zaspíte v krčme, pomočíte sa, povraciate, tak po zobudení to ani nedokážete nikomu vysvetliť a v takom prípade sa radšej vyberiete domov. Cestou ale zablúdite, následne sa vlámete k susedovi a keď už konečne prídete domov, pomočíte aj rodičov. Taký večer si radšej nepamätať…

PS: AK UŽ STE SA DO PODOBNÉHO SRABU DOSTALI, NEZÚFAJTE. PORADÍME VÁM AKO Z TOHO VON!!