Viete, čo je najlepším priateľom človeka? Predpokladaná odpoveď bude pes či mačka. Mýlite sa! Je to posteľ. Poskytuje vám spánok, ktorý tak nevyhnutne potrebujete na doplnenie energie. Dopraje vám oddych pri televízií, dobrej knihe či chatovaní si s priateľmi.

Výber postele je veľmi závažnou voľbou. Budete v nej tráviť množstvo času a musí byť pre vás pohodlná. Dobrý spánok je totižto základ do nasledujúceho dňa a nik iný ako posteľ vám ho nedopraje. Samozrejme, dôležité je, ako celkovo ladí vaša spálňa. Myslíte si, že vaša spálňa vyzerá krásne a IN, ale to ste asi ešte doposiaľ nevideli nasledujúce spálne. Predstavujeme vám teda 10 typov postelí a spální, v ktorých by si každý prišiel na svoje. Skvelá scenéria, interiér a pohodlie domova – to je tá správna kombinácia pre váš odpočinok. Ak si posteľ môžete dopriať – neváhajte! Ak nie, tak aspoň začnite o nej snívať a možno sa vyspíte lepšie, ako na tej vašej.

Kakslauttanen Hotel Igloo Village

Spálňa nachádzajúca sa v Kakslauttanen Hotel Igloo Village vo Fínsku. Napriek veľkým mrazom vonku, vy ležíte v teplúčku a navyše máte krásny výhľad na oblohu. Čo viac dodať?

Kakslauttanen Hotel Igloo Village

Posteľ s bazénom

Predstavte si, že máte vedľa postele bazén. Ráno sa zobudíte a skočíte šípku priamo do vody. Jednoducho skvelý štart do dňa.

Jump In The Pool Bedroom

Ľadové kráľovstvo

Bŕŕŕ… Na prvý pohľad trochu odstrašujúce, chladné a pravdepodobne by ste sa nevyspali. Za vyskúšanie to však určite stojí.

Zimna postel

Hojdacia posteľ Le Beanock

Hojdačku pozná každý. Ale hojdacia posteľ vám poskytne taký komfort, že sa na ňu môžete vyvaliť. Zaručí vám skvelý relax a môžete popritom počúvať dobrú hudbu, čítať knihu či jednoducho si pospať. Navyše sa pri tom všetkom aj hojdáte. Vhodné aj pre romantické chvíle s vašou polovičkou.

Hojdacia posteľ

Podmorská spálňa – alebo mega akvárium namiesto televízie

Prečo vlastniť akvárium o rozmeroch 30 x 30 cm, keď si môžete dopriať výhľad ako z rozprávky? Podmorské hotely sú vybavené spálňami, v ktorých zabudnete, že niečo ako televízia vôbec existuje. Uzriete krásy podmorského sveta, žraloky a ďalšie morské živočíchy.

Postel Akvarium

Autoumyváreň ako posteľ

Nezabudlo sa ani na milovníkov áut. Tak, ako doprajete vášmu autu čistotu, tak aj vám dopraje posteľ kvalitný odpočinok. Ale prečo nespojiť príjemné s užitočným a nemať doma posteľ s autom a vlastnou umyvárkou?

Postel Autoumyváreň

Výhľad na nezaplatenie – pre susedov!

Tento druh spálne je moderný ale trochu nepraktický. Predstavte si, že sa chcete so svojou polovičkou pošantiť nahí, ale máte susedov, ktorí radi „šmírujú“. Ak ste exhibicionisti, potom je tento druh spálne rozhodne pre vás. Naopak, ak nie, radšej na tento typ zabudnite alebo aspoň majte vypnuté svetlo!

Výhlad postel

Obrovské vtáčie hniezdo (The Giant Birdnest)

Samotný návrhári z Oge Architects tvrdia, že táto posteľ je veľmi praktická a pohodlná. Aj samotný unikátny dizajn upúta vašu pozornosť. Budete v nej spať ako malé bábätko. Veď posúďte sami.

The Giant Birdsnest by OGE

Posteľ v prírode

Ak ste milovníkom prírody a zástancom životného prostredia, odporúčame vám zaobstarať si takýto skvelý pobyt v prírode. Stanovačky sú už dávno pasé, moderná doba prináša spálne priamo v prírode, v ktorej ju máte ako na dlani. Žiadne veci, ktoré by vás rozptyľovali. Iba matrac, čerstvý vzduch a dobrá relaxačná hudba. Len pozor na lesnú zver, ktorá by vás mohla v noci navštíviť!!!

Postel v prírode

Sklo, sklo, sklo – všade samé sklo

Presklený strop nám poskytne skvelý výhľad na hviezdy a oblohu. Samozrejme, ak nie je zamračené. Ale presklená podlaha, nočné stolíky a posteľ?  Fascinujúce. Našťastie, že matrac nie je zo skla, pretože spánok by nebol veľmi príjemný.

Bed Winter

Špeciálny bonus pre SLOVAK MAN-a:

Mučiareň

O takejto „spálni“ sa vám, páni, naozaj ani nesnívalo. Určite všetci od svojich partneriek počúvate o mučiarňach, zvrátených se*uálnych hrátkach, viazaní, Christianovi Greyovi a podobných zábavkách, o ktorých sa dočítali v knihe 50 odtieňov sivej. Ktovie, či by vaša čitateľka bola taká nadšená, aj keby ste ju reálne priviazali a spočítali jej všetky prehrešky.

mučiareň

Foto: internet