V článku Čo si o nás myslia ženy? Povestná mužská orientácia v praxi sme vám priniesli ženský pohľad na naše riadenia vozidla a všetko s tým spojené. Teraz sme sa na túto problematiku pozreli opäť, no komplexnejšie, a hlavne mužským okom, a zosumarizovali sme pre vás 10 mýtov, ktoré si myslia ženy o mužoch pri šoférovaní.

 

Nevieme používať mapu

Ženy nemajú v podstate žiadny orientačný zmysel v priestore a myslia si, že jediný spôsob ako sa dostať z bodu A do bodu B je použiť navigáciu, mapu alebo sa spýtať na cestu niekoho iného. Tak to majú zakódované a myslia si, že to je jediné možné riešenie aj pre druhých. My chlapi však vieme, kam ideme, nepotrebujeme sa spoliehať na staré mapy alebo neaktualizované navigačné programy. Ideme presne podľa svojej intuície, ktorá nás už dávno nesklamala.

Nedokážeme robiť viac vecí naraz

Práve pri šoférovaní dokážeme robiť niekoľko vecí naraz – šoférovať, plánovať cestu a popritom sa tváriť, že nás zaujímajú vaše príbehy, ktoré ste preberali u kozmetičky – v tom sme naozaj dobrí!

Nezapneme si navigáciu, aj keď sme sa stratili

Nie, navigáciu nepotrebujeme, to je pre amatéra, čo nevie čítať návesti a nepozná cesty.

Ak sa stratíme, nepriznáme si to

Vieme presne, kde sme, aj keď sa to zdá, že hľadáme trasu, iba sme vašou vinou niekde zle odbočili a teraz musíme nájsť cestu späť. Je to dobrodružstvo!

Neustále prichádzame niekam oneskorene

Nie, nemeškáme! Nikto už predsa v dnešnej dobe nechodí načas. Je to proste out. Každý počíta s tým, že je zápcha, že sa môže vyskytnúť dopravná nehoda.

Aj keď si priznáme, že sme sa stratili, tak sa nespýtame na cestu

Nie, neopýtame sa na cestu, jednak by sme vyzerali ako totálny looseri a my predsa stále vieme, KDE SME.

Nenecháme si poradiť od ženy, kadiaľ máme podľa nej ísť

Osoba, ktorá sa celú cestu venuje svojmu mejkapu, nemá morálne právo rozprávať nám o tom, kde sme mali odbočiť.

Nedokážeme zastaviť a poradiť sa, kam ďalej

“Zastav, prosím ťa” – nám ani náhodou nenavrhujte, tu za týmto rohom budeme vedieť, kam ísť.

Neriadime sa dopravným značkami

Niektoré dopravné značenia sú jednoducho pre neskúsených šoférov, my vieme, kde sa nimi treba striktne riadiť a kde nie. Koniec koncov – načo vás máme, vybavíte to predsa svojím mačičkovským pohľadom keby niečo, …. alebo nie zlatko?

Nikdy si nepriznáme chybu

Cesta do cieľa je niekedy ťažká a nie vždy do neho dôjdeme bez chýb, ale kto je dnes bez chýb? Dôležité, že sme tam trafili, SAMI a nemuseli sme sa pýtať na cestu nejakej okoloidúcej tety na rohu, ktorá vie ešte menej ako my sami.