Kedysi som bol silný introvert a bál som sa hovoriť s ľuďmi a so ženami (a hlavne tými krásnymi, ktoré som vždy chcel). Bál som sa ich oslovovať na ulici a diskotéke. Nevedel som, čo im mám povedať, o čom sa s nimi baviť. A či sa im vôbec budem páčiť a či ma náhodou neodmietnu a moje už i tak nízke sebavedomie bude ešte nižšie.

Začiatky so zoznamkami

Ako som začal študovať v Brne na Masarykovej aplikovanú informatiku, nemal som čas a nebavilo ma chodiť po baroch a diskotékach. Stále bolo niečo do školy, mal som rôzne koníčky, makal som popri tom na svojom biznise a pomimo som ešte klikal hry. V tej dobe, keď som sa nudieval na intráku, som vyskúšal ICQ, Pokec, Badoo a Facebook.

No a prišli prvé problémy a otázky. Nevedel som, čo tam mám tým ženám napísať. O čom sa s nimi mám baviť, pretože mi odpisovali len jednoslovne, smajlíky, alebo mi prestali zo dňa na deň odpisovať. Rozmýšľal som, ako ich dostať von tak, aby nemali odmietavé reakcie, nevyhovárali sa a na stretnutie aj prišli.

A čo by som mal spraviť, keď ich už von dostanem, aby som neskončil zas len ako ich kamarát a aspoň sa s nimi bozkával (keď už nič iné). A popri tom som objavil zoznamky a zistil som, že mali pre mňa prekvapivé výhody oproti spoznávaniu sa po diskotékach, baroch či na ulici.

  1. Odmietnutie cez internet nebolí

Na internete som nepotreboval prekonávať ten počiatočný strach z oslovenia a nepotil som sa pri tom, ako som ťukal do klávesnice správu. Bolo to oveľa jednoduchšie, ako na ulici či diskotéke, kde som sa musel premáhať spraviť prvý krok. Tu stačilo otvoriť chatové okno, napísať pár slov a bezbolestne stlačiť enter.

  1. Môžete naraz napísať aj 10 ženám

Keď mi jedna chvíľu neodpisovala, aby som tam len tak nesedel a nečakal, bavil som sa s 10 či 15 ženami v tom istom čase. Predstavte si, že sedíte niekde v kaviarni a máte okolo seba 10 žien. Ako by ste to stíhali? Na internete je to efektívnejšie. Bavím sa iba s tými, ktoré mi v tom momente odpisujú.

  1. Máte čas premyslieť si svoju odpoveď dopredu

Keďže som bol v tej dobe ešte ustráchaný a nevedel som, o čom sa mám so ženami baviť a ako pohotovo reagovať, potreboval som istý čas, aby som si odpoveď dopredu rozmyslel. Neviete, čo jej odpísať? Pokojne porozmýšľajte a dajte dokopy vždy tú najlepšiu možnú odpoveď, ktorá vám napadne. Máte toľko času, koľko potrebujete.

  1. Môžete sa pripraviť na úspech

Ešte pred tým, ako sa so ženou zoznámite, si môžete pozrieť jej profil, fotky, kde všade bola a čo všetko má rada, či je zadaná. Či má domáce zvieratká, psa, mačku, sestru. Dozviete sa o nej toľko, koľko vám sama prezradí (a dnešné ženy o sebe zavesia na internet aj veci, ktoré by bežne ani najlepšej kamarátke nepovedali). Kdežto keď som videl ženu niekde vonku, tieto informácie som o nej dopredu nevedel.

  1. Rýchlosť dohodnutia stretnutia

Keď budete mať za sebou pár konverzácií a pochopíte, o čo sa ženy zaujímají, môžete si dohadovať stretnutia s viacerými za krátku dobu a pomerne rýchlo. Bežne sa mi stalo, že som napísal niekoľkým ženám a ešte v ten deň večer som si dohodol rande s jednou z nich. Áno, to isté sa dá dosiahnuť aj na ulici, ale tu je to rýchlejšie, efektívnejšie a bezbolestnejšie.

2

  1. Ženy občas napíšu samé

Ak máte dobre a zaujímavo vyplnený profil a nemáte na zoznamke fotky naskenované z občianskeho a pasu, ani sa nefotíte polonahí v telocvični s bleskom do zrkadla, máte pomerne vysokú šancu, že vám ženy napíšu prvé. Na ulici či diskotéke ma veru ešte žiadna sama neoslovila. Nečakajte však zázraky. Vy by ste mali byť vždy ten, ktorý urobí prvý krok!

  1. Váš profil pracuje za vás 24/7

Či už som sa prehadzoval v noci na druhý bok, trónil na záchode či bezducho pozeral doma z balkóna, môj profil a moje fotky boli nonstop na internete a filtrovali za mňa ženy dopredu. Šetrili mi čas. Ak sa s vami už žena baví, tak častokrát vie, ako vyzeráte a čo je na vás zaujímavé (ak sa dokážete dostatočne predať). Ak sa jej nepáčite ešte pred tým, ako vám odpíše, tak s ňou aspoň nebudete strácať čas.

  1. Ešte pred stretnutím dokážete vzbudiť záujem o vás

Ako som mal za sebou stovky a tisíce rozhovorov so ženami, tak som prišiel na isté metódy, vďaka ktorým som si mohol byť takmer na 100 % istý, že ak sa už stretneme, tak k niečomu dôjde. Stačilo mi k tomu vytvárať niečo, čo volám „se*uálne obrazy“ a ony už dopredu vedeli, že k niečomu môže počas stretnutia dôjsť (a vôbec sa tomu nečudovali).

  1. Môžete sa s nimi zoznamovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek

Nie vždy som mal čas či chuť behať po vonku. Bolo teplo, zima, bol som v inom štáte či príliš zaneprázdnený školou alebo biznisom. Skvelé na internete bolo, že som sa mohol s novými ženami zoznamovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek som si zmyslel. Pokojne z domu v trojdňových boxerkách, z kaviarne, na intráku alebo počas obednej pauzy.

  1. Ženy platia za to, aby sa zoznamovali

Zbadal som, že ženy si dokonca veľakrát zadovážia platené služby na zoznamkách, aby sa mohli ľahšie zoznamovať. Áno. Ženy. Platili. Za zoznamovanie sa. Už tomu rozumiete? Ony sa chcú zoznamovať presne tak, ako aj my chlapi. Často sú zúfalé z toho, že chlapi nemali gule na to, aby sa s nimi spoznali osobne. Aj preto trávia denne hodiny na zoznamkách a dúfajú, že ten ich princ bude niekde tam…

Nie je to pre každého

Áno, zoznamovanie sa cez internet má aj mnohé nevýhody. Nevidíte sa (pokiaľ neskajpujete), môžete sa obchádzať a anonymita internetu priťahuje aj rôzne indivíduá.

Ak sa však bojíte osloviť ženu tam vonku (tak ako ja kedysi), alebo nemáte čas behať po diskotékach a baroch a dúfať, že tam narazíte na normálnu ženu, mám pre vás bezplatný video tréning online balenia na www.online-hra.sk, kde vám prezradím množstvo užitočných tipov, ako písať ženám, aby ste boli iný, ako všetci ostatní chlapi na zoznamkách či sociálnych sieťach, vytŕčali z radu a ona sa s vami chcela stretnúť.