Prednedávnom sme vám priniesli článok o tom, ako všetky ženy klamú, kradnú a podvádzajú. To si o nás myslí mužská časť redakcie, tá ženská mierne namieta. Nie všetky, len tie, ktorým na to dáte podnet VY!

Podľa britskej expertky na sociálne správanie Lenny Kristal ženy v podvádzaní svojho partnera za mužmi ani zďaleka nezaostávajú. Podľa výsledkov jej výskumu sa k nevere priznalo až 43 % respondentiek. Rozdiel medzi ženskou a mužskou neverou je však v tom, že ženy musia mať nejaký dôvod na to, aby svoju polovičku podviedli. Väčšinou sa to týka citových problémov – nedostatočný prílev lásky, pozornosti či se*u, čo ich deprimuje. Mužom na neveru stačí príležitosť.

Magazín Psychology Today zostavil desať hlavných dôvodov, prečo sa z poslušných partneriek stávajú falošné nevernice.

1. Mizerné sebavedomie

Ak má žena nízke sebavedomie, jeho korene môžu siahať do detstva alebo aj k mužovi, ktorý ju neustále za niečo kritizuje a slová chvály nie sú v jeho slovnej zásobe vítané. Potom niet divu, že sa žena trápi, cíti depresívne a hneď ako jej nejaký iný chlap utrúsi kompliment, zrazu je v siedmom nebi. A zo siedmeho neba nie je dlhá cesta k jeho posteli…

2. Chuť pomstiť sa

Nie je nič horšie ako ukrivdená žena, ktorá zistí, že ju zradil milovaný chlap, pričom nemuselo ísť ani o neveru. Možno iné klamstvo, urážka, skrátka niečo, čo ju emocionálne položilo a sklamalo. V takýchto prípadoch sa žena so svojou jedno či viac-rázovou bokovkou zvyčajne aj pochváli, aby to dala dotyčnému pekne vyžrať v domnení, že si uvedomí, čo spôsobil. Zvyčajne sa však koniec konfliktu rozchádza s jej úmyslom a prichádza krach.

vzťah 1Prečítajte si tiež:
7 vecí, kvôli ktorým vás žena opustí

 

3. Pocit osamelosti

V niektorých vzťahoch po čase žene zo statusov najkrajšej a najmilujúcejšej osoby pod slnkom, najlepšej milenky a priateľky, najdokonalejšej matky, najšikovnejšej gazdinej zmiznú všetky prívlastky a pre partnera sa stála len osobou, matkou a gazdinou. Vtedy prichádza „ideálny“ čas na chytenie sa na lep iného muža. Niekto jej predsa musí naplniť emocionálnu úroveň potrieb.

4. Keď je skrátka koketa

Zadaná-nezadaná, keď je raz žena koketa, nejaký stály partner, ktorý by pre ňu aj život položil, jej nezabráni v tom, aby flirtovala s inými mužmi. Ak je ale vo vzťahu úplne všetko v poriadku a cíti sa v ňom šťastná, flirt ostáva len flirtom. Horšie je, keď sa pridružia ostatné dôvody, ktoré sme napríklad spomínali už aj vyššie – osamelosť alebo, ktoré ešte len spomenieme – nedostatok se*u, vtedy je už od slovného flirtu len krôčik k tomu posteľovému.

flirt

5. Málo se*u

A je to tu! V spoločnosti panuje teória, že chlapi myslia na se* každých 6 -7 minút, Keby to však bola pravda, po svete by nebehalo toľko neverníc, pretože by mali dostatočné množstvo se*u doma so svojim oficiálnym partnerom, ktorý by si taktiež potreboval ukojiť svoje potreby. Ale skutočnosť je často iná. Vo vzťahu je skrátka nevyhnutné, aby žena cítila, že svojho muža priťahuje a poriadne rajcuje. Ak sa tieto potreby nebude snažiť uspokojiť on, veľmi rád ho bez prehovárania určite zastúpi niekto iný.

6. Málo nehy

Se* nie je len o se*e a to, že ho máte so svojou ženou pravidelne ešte neznamená, že sa cíti uspokojená aj po emocionálnej stránke, ku ktorej patrí jednoznačne neha, pekné slová, v podstate romantika ako taká. Ak tieto elementy chýbajú, ich nedostatok môže veľmi šikovne zastrešiť nežnejší a pozornejší muž.

7. Nereálne očakávania

Ženy pozerajú veľa romantických filmov a seriálov, preto často snívajú o partneroch, ktorí ich uspokoja po všetkých stránkach a budú sa k nim správať ako k princeznám. Realita je však trochu iná. Nikdy pre nich žiadny chlap nie je dostatočne dobrý a vždy mu niečo chýba k tomu, aby bolo všetko dokonalé. To je dôvod, prečo skúšajú nové možnosti, dúfajúc, že v prípade nájdenia pokladu, toho svojho pošlú k vode – nech sa pri ňom trápi iná chudera.

paris

8. Nedostatok „ženského sveta“

Ak vám prekáža, že vaša drahá sa často stretáva s kamoškami, buďte v klídku, vždy lepšie, ako keby sa žalovala mužskému pohlaviu. Ženám skrátka matka príroda nadelila do vienka zvláštnu vlastnosť, a to, že sa so svojimi radosťami i starosťami musia vždy s niekým podeliť, dokonca aj s tými najintímnejšími. A ak nemajú svoj babinec, tento deficit si môžu začať kompenzovať fyzickými stykmi s mužmi.

9. Zbabelosť vzťah ukončiť

Niektoré dámy sú vychcané a nevedia povedať chlapovi pravdu o tom, že chcú vzťah ukončiť. Uisťujú sa tým, že lož má krátke nohy, preto muža budú podvádzať, dúfajúc, že sa o ich nevere dozvie sám. Niektoré sa dokonca boja byť samé, preto zahlásia koniec až vtedy, keď si budú isté, že už majú vo vrecku novú spriaznenú dušu, ktorá čaká už len na to, kým sa s dotyčným rozídu.

10. Závislosť od se*u

Tu len jednoducho – neradno sa dávať dokopy s nymfomankami, se* s vami im stačiť nebude.